Nowe mieszkania - Artykuł - Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Fot. www.freedigitalphotos.net

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Stagnacja na rynku nieruchomości spowodowana podażą znacznie przewyższającą popyt i równocześnie olbrzymia konkurencja sprawiają, że deweloperzy prześcigają się w pomysłach, próbując pozyskać potencjalnego klienta. Różnego rodzaju bonusy czy rabaty to pewnego rodzaju przynęta – czy jednak w obliczu rynkowego zastoju takie praktyki marketingowe znajdują przełożenie na faktyczną sprzedaż? Statystyki wyraźnie temu przeczą. Gdyby bonusy skutecznie wabiły klientów, mieszkania rozchodziłyby się jak świeże bułeczki.

Rabat?Ceny lokali mieszkaniowych znacząco spadły w ostatnich latach. Czy wobec tego dodatkowe obniżki cen mogą zdziałać cuda i przyciągnąć kupujących? Dla niektórych klientów zainteresowanych kupnem okazja jeszcze tańszego zakupu z pewnością wyda się atrakcyjna i z chęcią z niej skorzystają. Prawdą jest, że te kilka procent – a więc tyle, ile wynosi zazwyczaj średnia wysokość rabatu udzielanego klientowi – można zazwyczaj wynegocjować. Zdarza się jednak, że deweloperzy udzielają nawet dwudziestoprocentowych upustów – na przykład podczas niektórych wakacyjnych promocji. Specjalne ceny przygotowywane są również dla klientów kupujących pierwsze lub ostatnie mieszkania w danej inwestycji. Ciekawym rozwiązaniem jest także oferta niemalże hurtowa – deweloperzy niekiedy oferują bowiem osobom, które zdecydują się kupić dwa mieszkania (niekoniecznie w tej samej inwestycji), kilkuprocentowy rabat.

Garaż i samochódPowszechnym już „chwytem marketingowym” stosowanym przez deweloperów jest garaż lub miejsce parkingowe w prezencie albo – w przypadku mniej hojnych inwestorów – stosowny rabat na zakup garażu lub komórki lokatorskiej. Warto jednak pamiętać, że zakup garażu lub miejsca parkingowego niejednokrotnie wynika z umowy kupna – przyszli mieszkańcy kupują go niejako w komplecie z mieszkaniem. Bywa także, że cena takiego „obowiązkowego dodatku” jest wygórowana, a rabat oferowany przez dewelopera to jedynie rozsądne zejście z pierwotnej, nieadekwatnej ceny. Wyobraźnia deweloperów idzie jednak nieco dalej. Czymże byłoby bowiem miejsce parkingowe bez auta? Niektórzy deweloperzy w ramach zakupowego bonusu użyczają (na jakiś czas) swoim klientom samochodu. Skromniejszą wersją takiego bonusu bywa zazwyczaj jednoślad, najczęściej rower.

Bezstresowa przeprowadzka lub relaks w tropikachCiekawą opcją jest także bonus w postaci vouchera na usługi biura podróży – a więc wakacje! Niekiedy cel wyprawy jest określony, innym razem świeżo upieczeni mieszkańcy mogą wybrać, dokąd się wybiorą. Niektórzy inwestorzy łączą przyjemne z pożytecznym i – podczas gdy szczęśliwi nabywcy przebywają na wakacjach – organizują im wliczoną w cenę kupna przeprowadzkę. Inną formą relaksu, którą deweloperzy kuszą potencjalnych klientów (nie od dziś wiadomo, że kupno mieszkania związane jest z pewnym stresem), jest wyjazd do spa. Prawdziwy wysyp promocyjnych perełek ma miejsce zazwyczaj na branżowych targach.

Mieszkanie pod klucz, meble albo sprzęt AGDInnym wabikiem deweloperów, zdecydowanie bardziej praktycznym i zapewne bardziej chwytającym za serce kupującego, są bony do sklepów meblowych lub salonów AGD i RTV. Deweloper pokrywa w ten sposób częściowo koszty umeblowania czy też urządzenia mieszkania. Bonusem bywają meble kuchenne, komplety wypoczynkowe, zabudowa wnękowa itp. Deweloperzy oferują również wykończenie mieszkania w atrakcyjnej cenie (na przykład 100 zł/1 m²) lub zaprojektowanie i zaaranżowanie ogródka, jeśli takowy przynależy do lokalu. W przypadku mieszkań o podwyższonym standardzie, usytuowanych w tak zwanych apartamentowcach, bonusem bywa gratisowy system „inteligentnego mieszkania”.

Promocje? Uważaj!Warto pamiętać, że niestandardowe działania deweloperów mogą w rzeczywistości – jak to z przynętami bywa – wpędzić nas w kłopoty. Art. 28. ust. 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jasno stanowi, że nagrody (bonusy) związane ze sprzedażą premiową tylko wtedy zwolnione są z opodatkowania, gdy ich wartość jest niższa niż 760 złotych. Jeżeli wartość przekracza tę kwotę, deweloper powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy (w wysokości 10% od wartości całej nagrody/bonusu). Kupno mieszkania jest na tyle istotną inwestycją, że najważniejszych aspektów – takich jak finalny koszt zakupu czy standard wykończenia – nie powinna przesłaniać żadna, nawet najbardziej atrakcyjna, promocja czy nagroda. Trzeba uważać, by magia reklamy i marketingowych chwytów nie pozbawiła nas zdrowego rozsądku. Zamiast łowić okazje, rozważmy wszystkie plusy i minusy kupna.
Data publikacji: 05.05.2014

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Program „Mieszkanie dla Młodych”

Nowa inicjatywa rządu zacznie obowiązywać już na początku przyszłego roku i potrwa pięć lat. W tym czasie około 115 tysięcy osób skorzysta z dopłat do kredytów hipotecznych – szacuje się, że dopłaty wyniosą około 3,2 miliarda złotych.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1235

Forum Wola

InwestycjaInwestycja:Forum Wola

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wola nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie. Nic w tym dziwnego – lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna i ma wiele atutów. Jeśli Ty także rozważasz kupno mieszkania na Woli, rozważ koniecznie powstającą inwestycję Forum Wola. Z naszego artykułu dowiesz [...]

PowierzchniaMieszkania:31.07 - 117.85 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 6 950 zł/mkw

Stacja Nowy Ursus

InwestycjaInwestycja:Stacja Nowy Ursus

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

STACJA NOWY URSUS - użytkowanie wieczyste   STACJA NOWY URSUS to nowoczesne osiedle zlokalizowane w idealnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, który jednocześnie posiada wszystkie zalety mieszkania w zacisznej okolicy. W pobliżu inwestycji znajdują się tereny rekreacyjne takie jak park Czechowicki [...]

PowierzchniaMieszkania:31.61 - 90.14 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursus

Cena za m2Cena:od 6 200 zł/mkw

Bartycka Residence III BIS

InwestycjaInwestycja:Bartycka Residence III BIS

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Zastanawiasz się, gdzie zamieszkać na Mokotowie w Warszawie? Sprawdź, co oferuje inwestycja Bartycka Residence III, w której czekają na przyszłych lokatorów nowoczesne i komfortowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu! Bartycka Residence III to inwestycja, w której powstają nowe mieszkania Warszawa. [...]

PowierzchniaMieszkania:32.71 - 119.79 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 8300 zł/mkw

Mila Baltica

InwestycjaInwestycja:Mila Baltica

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

POZNAJ MILA BALTICA   Kuluarowy charakter inwestycji uzyskano dzięki niskiej, kameralnej zabudowie. Szlachetne materiały wykończeniowe, lobby z portierem oraz udogodnienia budują prestiż osiedla. Elewacja biała z użyciem cegły z futurystycznymi pasami zostanie doceniona przez wszystkich, lubiących [...]

PowierzchniaMieszkania:32.9 - 94.77 m2

LokalizacjaLok.:Gdańsk - Zaspa

Cena za m2Cena:6 900 zł

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Osiedle Bluszczańska II

InwestycjaInwestycja:Osiedle Bluszczańska II

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Bluszczańska to zespół mieszkaniowy, który powstanie w zielonej części najbardziej prestiżowej warszawskiej dzielnicy. Mokotów to dzielnica z tradycjami, która od lat zachowuje swój wyjątkowy charakter, dominują tu rozległe tereny parkowo-rekreacyjne i kameralna niska zabudowa.   Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:50.94 - 87.06 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:7 950 zł/mkw

Lawendowe Wzgórza

InwestycjaInwestycja:Lawendowe Wzgórza

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Kiedy wprowadzasz się do nowego mieszkania, wszystko jest takie ekscytujące, pierwsze, ważne.  Jakbyś zaczynał nowe życie…   Osiedle Lawendowe Wzgórza to nowy styl życia w Gdańsku. Nowoczesne, modne i komfortowe – jest doskonałym miejscem, by rozpocząć nowy rozdział także w Twoim życiu. Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:26.36 - 66.68 m2

LokalizacjaLok.:Gdańsk - Jasień

Cena za m2Cena:informacja u dewelopera

Osiedle Kondratowicza

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kondratowicza

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Zastanawiasz się, gdzie zamieszkać na Targówku w Warszawie? Nic dziwnego, wybór jest naprawdę spory. W dzielnicy Warszawa Targówek nowe mieszkania i apartamenty powstają w ostatnich latach coraz częściej, tak więc osoby, które zamierzają zamieszkać w tej okolicy, mają prawo mieć dylemat – czym wyróżnia [...]

PowierzchniaMieszkania:74.26 - 109.18 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Targówek

Cena za m2Cena:od 6 938 zł/mkw

Rubikon Residence III

InwestycjaInwestycja:Rubikon Residence III

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Jeśli idzie o dzielnicę Warszawa Mokotów, nowe mieszkania i apartamenty powstają tutaj w dynamicznym tempie. Mokotów to prestiżowa część stolicy, która łączy w sobie uroki życia w wielkim mieście i możliwość ucieczki od jego zgiełku. Jeśli szukasz ekskluzywnego mieszkania na Mokotowie, które zapewni [...]

PowierzchniaMieszkania:44.38 - 121.92 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 8 200 zł/mkw

Osiedle Kameralne

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kameralne

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Bemowo nowe mieszkania i apartamenty powstają niezwykle dynamicznie – to zrozumiałe, gdyż Bemowo jest bez wątpienia atrakcyjną częścią Warszawy. Jedną z inwestycji, która została niedawno oddana do użytkowania, jest Osiedle Kameralne (etap VIII) – jeśli szukasz w Warszawie mieszkania [...]

PowierzchniaMieszkania:61.16 - 96.07 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 700 zł/mkw

1 2 3 4 5 6 7 .... 124 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - FIRST MINUTE

Osiedle Primo

PROFBUD

Osiedle Primo

(Łódź)

rozpoczęcie sprzedaży:

Luty 2018

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Bartycka 85

APM Development sp. z o.o.

Bartycka 85

(Warszawa)

pozostało ofert: 10

Sprawdź inne inwestycje:

Mila Baltica (Gdańsk)oferty: 6

Osiedle Kondratowicza (Warszawa)oferty: 4

Puławska 111 (Warszawa)oferty: 2

Osiedle Bluszczańska II (Warszawa)oferty: 8

zobacz wszystkie inwestycje (5) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl