Nowe mieszkania - Artykuł - Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Fot. www.pulawska111.pl

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

O popularności dzielnicy decyduje kilka czynników. Pierwszym z nich jest najczęściej powszechna opinia, nierzadko stereotyp, na temat miejsca i zamieszkujących go ludzi. Kolejnym jest bez wątpienia lokalizacja – z reguły preferuje się dzielnice położone w centrum, między innymi dlatego, że łatwo w nich o dostęp do większości wielkomiejskich rozrywek. Ważnym aspektem jest także rodzaj zabudowy – wielkopłytowe blokowiska uchodzą za mniej atrakcyjne niż zabudowa willowa, segmentowa czy jednorodzinna.

Decydującym o atrakcyjności dzielnicy czynnikiem staje się nierzadko infrastruktura komercyjna i społeczna oraz komunikacja. Dobre połączenie z centrum jest obecnie niemalże warunkiem sprawnego funkcjonowania w stołecznej przestrzeni miejskiej (między innymi ze względu na konieczność dojazdu do pracy). Nie mniej ważna dla potencjalnych mieszkańców jest bliskość terenów zielonych. Atrakcyjna dzielnica to miejsce z różnych względów prestiżowe czy modne, bezpieczne, zlokalizowane w centrum lub dobrze z nim połączone, zielone i zadbane oraz – niestety – z reguły drogie.

Warszawskie podiumMimo że analizy rynkowe dotyczące preferencji mieszkaniowych Warszawiaków nie są całkowicie spójne i nie przynoszą jednoznacznych wyników, faktem jest, że wśród stołecznych dzielnic niesłabnącą popularnością cieszy się Mokotów. Z pewnością wpływa na to rozwinięta infrastruktura, komunikacja, klimatyczna zabudowa kamieniczna oraz to, że wiele tu malowniczych terenów rekreacyjnych. Podobnych atutów nie brak także innym warszawskim dzielnicom, jednakże to Mokotów dzierży palmę pierwszeństwa, być może za sprawą wyjątkowej mokotowskiej atmosfery.

Drugie miejsce przysparza trochę problemów – analitycy rynku nieruchomości przywołują tutaj Pragę Południe, która – jak podaje jedno z zestawień – względem roku 2007 miała awansować aż o trzy pozycje rankingowe. Jest to wielce prawdopodobne, gdyż dzielnica rozbudowuje się i modernizuje, a potencjalnym mieszkańcom oferuje nie tylko liczne punkty handlowe czy usługowe, ale i wygodną komunikację z resztą stolicy, przede wszystkim ze Śródmieściem. Co więcej, okolica jest zielona i sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi czy aktywności fizycznej. Zgodnie ze statystykami Praga Południe zdeklasowała Ursynów, który dotychczas był rankingowym numerem dwa, a teraz zajmuje miejsce trzecie. Powodem może być lokalizacja Ursynowa oddalonego od centrum miasta i wynikające z niej utrudnienia komunikacyjne (częste korki), a także ceny mieszkań – nierzadko wyższe o kilka procent niż na Pradze Południe.

Niezmiennie atrakcyjneW czołówce znajdują się także Wola i Śródmieście. Intensywnie rozwijająca się Wola ma szanse stać się poważną konkurentką Mokotowa, jeśli tylko ceny mieszkań położonych na Woli nieco spadną. Nikogo nie dziwi także atrakcyjność Śródmieścia. Jednak tutaj, podobnie jak w przypadku Woli, czynnikiem, który może zniechęcić potencjalnych mieszkańców do kupienia nowego lokum, są ceny za metr kwadratowy. Warszawiacy planujący zakup mieszkania wybierają często również Ochotę (na której niezwykle chętnie inwestuję deweloperzy) czy Żoliborz.

„Dalej” nie znaczy „gorzej”Okazuje się, że nie tylko dzielnice położone w pobliżu centrum cieszą się zainteresowaniem potencjalnych mieszkańców. Przykładem są tutaj między innymi Bemowo i Bielany. W ostatnim czasie w rankingach popularności awansowała także Białołęka>, która – mimo że położona na uboczu – oferuje doskonałe warunki mieszkaniowe i dobre połączenie komunikacyjne z centrum stolicy.

Rozwój infrastruktury komunikacyjnej (do którego przyczyniło się między innymi otwarcie Mostu Północnego) odnotować należy także we Włochach, które konkurować mogą śmiało z Białołęką o względy przyszłych mieszkańców. Atutem Włochów jest bez wątpienia zielone otoczenie. Podobnie zresztą w przypadku Ursusa, który pretenduje do miana dzielnicy typowo rodzinnej i z którego można sprawnie i szybko dostać się do Śródmieścia i w inne rejony Warszawy.

Niedocenione i z potencjałem?Dzielnice peryferyjne mają w sobie duży potencjał, dlatego przyciągają coraz większą liczbę inwestorów. Niewykluczone, że program „Mieszkanie dla młodych” dotyczył będzie właśnie obrzeży Warszawy oraz miejscowości podwarszawskich, co z całą pewnością zwróci uwagę osób rozważających kupno mieszkania na te obszary miasta. Tym, co już teraz okazuje się przewagą takich lokalizacji, jest bez wątpienia niższa cena, która nieraz zapewnia oszczędność rzędu stu tysięcy złotych.

Inną dzielnicą z potencjałem, położoną – w przeciwieństwie do Ursusa czy Włochów – bliżej centrum, jest Praga Północ, która jeszcze niedawno cieszyła się złą sławą. Obecnie jest jedną z najmodniejszych warszawskich lokalizacji, co wpływa na rozbudowę infrastruktury. Atrakcyjność Pragi Północ wzmaga także dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Mimo to – jak wynika z rankingów – Praga Północ w dalszym ciągu uchodzi za jedną z najmniej popularnych warszawskich dzielnic i plasuje się z reguły na szarym końcu listy rankingowej. Obok niej, w rankingowym ogonie, pojawiają się Wesoła i Rembertów. Być może gdyby dzielnice te lepiej skomunikowano z centrum, zyskałyby na popularności.

Trendy, które analitycy rynku nieruchomości próbują odzwierciedlić w rankingach, to jedno; możliwość wyboru dzielnicy, w której nam się zwyczajnie podoba i w której stać nas na kupno mieszkania – to drugie. Ograniczenia finansowe bardzo często weryfikują pierwotne zamysły. Okazuje się, że już kilka kilometrów dalej od centrum możemy znaleźć dużo tańsze mieszkanie, a oszczędność uzyskaną w ten sposób uda się spożytkować na potrzebne do nowego domu meble czy sprzęty. Czy taka oszczędność się opłaca? Odpowiedź należy do kupującego.


Data publikacji: 17.11.2014

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Program „Mieszkanie dla Młodych”

Nowa inicjatywa rządu zacznie obowiązywać już na początku przyszłego roku i potrwa pięć lat. W tym czasie około 115 tysięcy osób skorzysta z dopłat do kredytów hipotecznych – szacuje się, że dopłaty wyniosą około 3,2 miliarda złotych.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1231

Stacja Nowy Ursus

InwestycjaInwestycja:Stacja Nowy Ursus

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

STACJA NOWY URSUS Niedrogie mieszkanie 12 minut od centrum Warszawy? Teraz to możliwe – przy ul. Posagu 7 Panien - w nowej części Ursusa - powstanie 136 mieszkań. Jest to doskonała oferta dla wszystkich tych, którzy marzyli o własnym lokum o wysokim standardzie wykończenia. Inwestycja realizowana [...]

PowierzchniaMieszkania:31.61 - 90.14 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursus

Cena za m2Cena:od 6 200 zł/mkw

Forum Wola

InwestycjaInwestycja:Forum Wola

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wola nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie. Nic w tym dziwnego – lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna i ma wiele atutów. Jeśli Ty także rozważasz kupno mieszkania na Woli, rozważ koniecznie powstającą inwestycję Forum Wola. Z naszego artykułu dowiesz [...]

PowierzchniaMieszkania:31.07 - 117.85 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 6 950 zł/mkw

Osiedle Bluszczańska II

InwestycjaInwestycja:Osiedle Bluszczańska II

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Bluszczańska to zespół mieszkaniowy, który powstanie w zielonej części najbardziej prestiżowej warszawskiej dzielnicy. Mokotów to dzielnica z tradycjami, która od lat zachowuje swój wyjątkowy charakter, dominują tu rozległe tereny parkowo-rekreacyjne i kameralna niska zabudowa.   Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:50.94 - 87.06 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:7 950 zł/mkw

Young City 2

InwestycjaInwestycja:Young City 2

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Young City II to powstające osiedle mieszkaniowe, które podsumować można dwoma słowami: „nowoczesność” i „dynamika”. Dla młodych i dynamicznych osób, zastanawiających się nad tym, gdzie zamieszkać na Bemowie w Warszawie, jest to idealna propozycja. Dlaczego? – Nasza redakcja spieszy z odpowiedzią! Podstawowe [...]

PowierzchniaMieszkania:32.45 - 85.95 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 600 zł/mkw

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Osiedle Kondratowicza

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kondratowicza

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Zastanawiasz się, gdzie zamieszkać na Targówku w Warszawie? Nic dziwnego, wybór jest naprawdę spory. W dzielnicy Warszawa Targówek nowe mieszkania i apartamenty powstają w ostatnich latach coraz częściej, tak więc osoby, które zamierzają zamieszkać w tej okolicy, mają prawo mieć dylemat – czym wyróżnia [...]

PowierzchniaMieszkania:74.26 - 109.18 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Targówek

Cena za m2Cena:od 6 938 zł/mkw

Rubikon Residence III

InwestycjaInwestycja:Rubikon Residence III

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Jeśli idzie o dzielnicę Warszawa Mokotów, nowe mieszkania i apartamenty powstają tutaj w dynamicznym tempie. Mokotów to prestiżowa część stolicy, która łączy w sobie uroki życia w wielkim mieście i możliwość ucieczki od jego zgiełku. Jeśli szukasz ekskluzywnego mieszkania na Mokotowie, które zapewni [...]

PowierzchniaMieszkania:44.38 - 121.92 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 8 200 zł/mkw

Osiedle Kameralne

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kameralne

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Bemowo nowe mieszkania i apartamenty powstają niezwykle dynamicznie – to zrozumiałe, gdyż Bemowo jest bez wątpienia atrakcyjną częścią Warszawy. Jedną z inwestycji, która została niedawno oddana do użytkowania, jest Osiedle Kameralne (etap VIII) – jeśli szukasz w Warszawie mieszkania [...]

PowierzchniaMieszkania:61.16 - 96.07 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 700 zł/mkw

Puławska 111

InwestycjaInwestycja:Puławska 111

DeweloperDeweloper:ECC Real Estate Sp. z o.o.

PUŁAWSKA 111 To nowy luksusowy Apartamentowiec,  zlokalizowany w sercu Starego Mokotowa, w sąsiedztwie parku Arkadia oraz XVIII-wiecznego Pałacu Królikarnia przy ulicy Puławskiej 111a w Warszawie. Budowa inwestycji została zakończona w lipcu 2011.   INWESTYCJA Budynek stanowi połączenie elementów [...]

PowierzchniaMieszkania:140.8 - 145.5 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 12 tys. zł/mkw

Apartamenty Nowe Bemowo

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Nowe Bemowo

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

APARTAMENTY NOWE BEMOWO – Powiew Nowoczesności   Ukształtowana zabudowa dzielnicy zapewnia miejski charakter Osiedla, a rozwijająca się infrastruktura okolicy niesie za sobą liczne udogodnienia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Proste bryły budynków wkomponowane w zagospodarowane otoczenie [...]

PowierzchniaMieszkania:33.81 - 103.36 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:-

1 2 3 4 5 6 7 .... 124 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - FIRST MINUTE

Osiedle Primo

PROFBUD

Osiedle Primo

(Łódź)

rozpoczęcie sprzedaży:

Luty 2018

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Osiedle Bluszczańska II

APM Development sp. z o.o.

Osiedle Bluszczańska II

(Warszawa)

pozostało ofert: 8

Sprawdź inne inwestycje:

Osiedle Kondratowicza (Warszawa)oferty: 4

Puławska 111 (Warszawa)oferty: 2

zobacz wszystkie inwestycje (3) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl