Nowe mieszkania - Artykuł - Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Fot. www.pulawska111.pl

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

O popularności dzielnicy decyduje kilka czynników. Pierwszym z nich jest najczęściej powszechna opinia, nierzadko stereotyp, na temat miejsca i zamieszkujących go ludzi. Kolejnym jest bez wątpienia lokalizacja – z reguły preferuje się dzielnice położone w centrum, między innymi dlatego, że łatwo w nich o dostęp do większości wielkomiejskich rozrywek. Ważnym aspektem jest także rodzaj zabudowy – wielkopłytowe blokowiska uchodzą za mniej atrakcyjne niż zabudowa willowa, segmentowa czy jednorodzinna.

Decydującym o atrakcyjności dzielnicy czynnikiem staje się nierzadko infrastruktura komercyjna i społeczna oraz komunikacja. Dobre połączenie z centrum jest obecnie niemalże warunkiem sprawnego funkcjonowania w stołecznej przestrzeni miejskiej (między innymi ze względu na konieczność dojazdu do pracy). Nie mniej ważna dla potencjalnych mieszkańców jest bliskość terenów zielonych. Atrakcyjna dzielnica to miejsce z różnych względów prestiżowe czy modne, bezpieczne, zlokalizowane w centrum lub dobrze z nim połączone, zielone i zadbane oraz – niestety – z reguły drogie.

Warszawskie podiumMimo że analizy rynkowe dotyczące preferencji mieszkaniowych Warszawiaków nie są całkowicie spójne i nie przynoszą jednoznacznych wyników, faktem jest, że wśród stołecznych dzielnic niesłabnącą popularnością cieszy się Mokotów. Z pewnością wpływa na to rozwinięta infrastruktura, komunikacja, klimatyczna zabudowa kamieniczna oraz to, że wiele tu malowniczych terenów rekreacyjnych. Podobnych atutów nie brak także innym warszawskim dzielnicom, jednakże to Mokotów dzierży palmę pierwszeństwa, być może za sprawą wyjątkowej mokotowskiej atmosfery.

Drugie miejsce przysparza trochę problemów – analitycy rynku nieruchomości przywołują tutaj Pragę Południe, która – jak podaje jedno z zestawień – względem roku 2007 miała awansować aż o trzy pozycje rankingowe. Jest to wielce prawdopodobne, gdyż dzielnica rozbudowuje się i modernizuje, a potencjalnym mieszkańcom oferuje nie tylko liczne punkty handlowe czy usługowe, ale i wygodną komunikację z resztą stolicy, przede wszystkim ze Śródmieściem. Co więcej, okolica jest zielona i sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi czy aktywności fizycznej. Zgodnie ze statystykami Praga Południe zdeklasowała Ursynów, który dotychczas był rankingowym numerem dwa, a teraz zajmuje miejsce trzecie. Powodem może być lokalizacja Ursynowa oddalonego od centrum miasta i wynikające z niej utrudnienia komunikacyjne (częste korki), a także ceny mieszkań – nierzadko wyższe o kilka procent niż na Pradze Południe.

Niezmiennie atrakcyjneW czołówce znajdują się także Wola i Śródmieście. Intensywnie rozwijająca się Wola ma szanse stać się poważną konkurentką Mokotowa, jeśli tylko ceny mieszkań położonych na Woli nieco spadną. Nikogo nie dziwi także atrakcyjność Śródmieścia. Jednak tutaj, podobnie jak w przypadku Woli, czynnikiem, który może zniechęcić potencjalnych mieszkańców do kupienia nowego lokum, są ceny za metr kwadratowy. Warszawiacy planujący zakup mieszkania wybierają często również Ochotę (na której niezwykle chętnie inwestuję deweloperzy) czy Żoliborz.

„Dalej” nie znaczy „gorzej”Okazuje się, że nie tylko dzielnice położone w pobliżu centrum cieszą się zainteresowaniem potencjalnych mieszkańców. Przykładem są tutaj między innymi Bemowo i Bielany. W ostatnim czasie w rankingach popularności awansowała także Białołęka>, która – mimo że położona na uboczu – oferuje doskonałe warunki mieszkaniowe i dobre połączenie komunikacyjne z centrum stolicy.

Rozwój infrastruktury komunikacyjnej (do którego przyczyniło się między innymi otwarcie Mostu Północnego) odnotować należy także we Włochach, które konkurować mogą śmiało z Białołęką o względy przyszłych mieszkańców. Atutem Włochów jest bez wątpienia zielone otoczenie. Podobnie zresztą w przypadku Ursusa, który pretenduje do miana dzielnicy typowo rodzinnej i z którego można sprawnie i szybko dostać się do Śródmieścia i w inne rejony Warszawy.

Niedocenione i z potencjałem?Dzielnice peryferyjne mają w sobie duży potencjał, dlatego przyciągają coraz większą liczbę inwestorów. Niewykluczone, że program „Mieszkanie dla młodych” dotyczył będzie właśnie obrzeży Warszawy oraz miejscowości podwarszawskich, co z całą pewnością zwróci uwagę osób rozważających kupno mieszkania na te obszary miasta. Tym, co już teraz okazuje się przewagą takich lokalizacji, jest bez wątpienia niższa cena, która nieraz zapewnia oszczędność rzędu stu tysięcy złotych.

Inną dzielnicą z potencjałem, położoną – w przeciwieństwie do Ursusa czy Włochów – bliżej centrum, jest Praga Północ, która jeszcze niedawno cieszyła się złą sławą. Obecnie jest jedną z najmodniejszych warszawskich lokalizacji, co wpływa na rozbudowę infrastruktury. Atrakcyjność Pragi Północ wzmaga także dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Mimo to – jak wynika z rankingów – Praga Północ w dalszym ciągu uchodzi za jedną z najmniej popularnych warszawskich dzielnic i plasuje się z reguły na szarym końcu listy rankingowej. Obok niej, w rankingowym ogonie, pojawiają się Wesoła i Rembertów. Być może gdyby dzielnice te lepiej skomunikowano z centrum, zyskałyby na popularności.

Trendy, które analitycy rynku nieruchomości próbują odzwierciedlić w rankingach, to jedno; możliwość wyboru dzielnicy, w której nam się zwyczajnie podoba i w której stać nas na kupno mieszkania – to drugie. Ograniczenia finansowe bardzo często weryfikują pierwotne zamysły. Okazuje się, że już kilka kilometrów dalej od centrum możemy znaleźć dużo tańsze mieszkanie, a oszczędność uzyskaną w ten sposób uda się spożytkować na potrzebne do nowego domu meble czy sprzęty. Czy taka oszczędność się opłaca? Odpowiedź należy do kupującego.


Data publikacji: 17.11.2014

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Program „Mieszkanie dla Młodych”

Nowa inicjatywa rządu zacznie obowiązywać już na początku przyszłego roku i potrwa pięć lat. W tym czasie około 115 tysięcy osób skorzysta z dopłat do kredytów hipotecznych – szacuje się, że dopłaty wyniosą około 3,2 miliarda złotych.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1290

Mokotowska Szpilka

InwestycjaInwestycja:Mokotowska Szpilka

DeweloperDeweloper:Buszrem

Mokotów Szpilka to zgrabny, smukły i estetyczny 10 kondygnacyjny budynek mieszkalno – usługowy.   Cały projekt składa się z 25 nowych mieszkań. Budynek posiada od 7 do 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.   W planach znalazły się dwupoziomowe apartamenty [...]

PowierzchniaMieszkania:39.1 - 106 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Yana

InwestycjaInwestycja:Yana

DeweloperDeweloper:MOTA-ENGIL REAL ESTATE

YANA to przestronnie i funkcjonalnie zaprojektowane osiedle z bogatą ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od komfortowych kawalerek po pięciopokojowe apartamenty. Każde z nich zostało wyposażone w balkon, loggię lub ogródek, idealne miejsce do odpoczynku po pracy. Wybrane mieszkania na ostatnich [...]

PowierzchniaMieszkania:32 - 108.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 9 200

Ascot Apartments

InwestycjaInwestycja:Ascot Apartments

DeweloperDeweloper:Ascot Apartments

Inwestycja Ascot Apartments znajduje się na Osiedlu Wyczółki i jest realizowana przez dewelopera Ascot Apartments.   Cały projekt składa się z 12 nowych apartamentów klasy premium. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. Położenie w atrakcyjnej okolicy [...]

PowierzchniaMieszkania:30.1 - 77.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:od 9 500

Dzikiej Kaczki III

InwestycjaInwestycja:Dzikiej Kaczki III

DeweloperDeweloper:Elmis Invest

Osiedle Dzikiej Kaczki III położne jest na warszawskiej Białołęce w wyjątkowym cichym i spokojnym miejscu. W tej części dzielnicy  przeważa zabudowa wielorodzinnej i willowa, a także dużo jest obszarów zieleni.   Bliskość galerii handlowych, obiektów rekreacyjnych i sportowych, przedszkoli oraz [...]

PowierzchniaMieszkania:42.29 - 55.69 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Białołęka

Cena za m2Cena:od 6 400

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Apartamenty Finlandzka 4

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Finlandzka 4

DeweloperDeweloper:Apartamenty Finlandzka

Apartamenty Finlandzka to willa miejska wykończona w podwyższonym standardzie w skład, której wchodzi sześć apartamentów. Dostępne są apartamenty o różnych metrażach, które zaspokoją gusta każdego z zainteresowanych. Na parterze znajdują się zielone ogródki, natomiast na ostatnim piętrze zaplanowano [...]

PowierzchniaMieszkania:35.1 - 147.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Praga Południe

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Apartamenty Nowe Bemowo

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Nowe Bemowo

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

APARTAMENTY NOWE BEMOWO – Powiew Nowoczesności   Ukształtowana zabudowa dzielnicy zapewnia miejski charakter Osiedla, a rozwijająca się infrastruktura okolicy niesie za sobą liczne udogodnienia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Proste bryły budynków wkomponowane w zagospodarowane otoczenie [...]

PowierzchniaMieszkania:33.81 - 103.36 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:-

Mozaika Mokotów

InwestycjaInwestycja:Mozaika Mokotów

DeweloperDeweloper:Layetana Developments Polska Sp. z o.o.

Mozaika Mokotów to osiedle położone w rewitalizowanej, nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, przy ulicy Cybernetyki. Jego lokalizacja zapewnia mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta i bliskość jednego z największych warszawskich centrów handlowych, a zarazem szybki dostęp [...]

PowierzchniaMieszkania:37 - 151.8 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 6 314 PLN

Osiedle Ludwinów

InwestycjaInwestycja:Osiedle Ludwinów

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Ludwinów – Dom, cisza, spokój, funkcjonalność i nowoczesna architektura To wszystko znajdziecie Państwo w wyjątkowym miejscu na zielonym Ursynowie, z dala od miejskiego zgiełku, a jednak w lokalizacji zapewniającej swobodny dostęp do Centrum miasta.     W Warszawie przy ul. Gawota, [...]

PowierzchniaDomy:220.74 - 265.99 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:-

Lubczykowa Góra

InwestycjaInwestycja:Lubczykowa Góra

DeweloperDeweloper:Trust S. A.

Lubczykowa Góra to najwyżej położone na mapie osiedle w mieście. Nowoczesne domy jednorodzinne, funkcjonalna przestrzeń wewnątrz to nie lada zalety inwestycji.   Do wyboru dwie powierzchnie użytkowe domów: 143,2 m2 oraz 162,4 m2 z garażem.   Domy zbudowane zostały w systemie quattro, w najnowszej [...]

PowierzchniaMieszkania:158.9 - 159 m2

LokalizacjaLok.:Poznań - Stare Miasto

Cena za m2Cena:3589 - 3778

1 2 3 4 5 6 7 .... 129 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Miłe Zacisze II

MP Project Invest

Miłe Zacisze II

(Katowice)

pozostało ofert: 8

Sprawdź inne inwestycje:

Villa Romanow (Łódź)oferty: 4

Ul. Mała Góra (Kraków)oferty: 10

Mozaika Mokotów (Warszawa)oferty: 6

Gdańska 125 (Łódź)oferty: 3

Rezydencja Szczytnicka (Wrocław)oferty: 5

zobacz wszystkie inwestycje (13) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl