Nowe mieszkania - Artykuł - Nowoczesne projekty osiedli mieszkaniowych – oryginalne rozwiązania, gorące trendy

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Nowoczesne projekty osiedli mieszkaniowych – oryginalne rozwiązania, gorące trendy

Nowoczesne projekty osiedli mieszkaniowych – oryginalne rozwiązania, gorące trendy

Fot. http://rubikon.apm-development.pl/

Deweloperzy szukają sposobu, by potencjalni mieszkańcy spośród całej gamy możliwości wybrali właśnie ich ofertę. Z jednej strony odpowiadają najnowszym trendom i w realizacji inwestycji sięgają po powszechnie stosowane, „modne” rozwiązania; z drugiej strony – chcą zachować oryginalność projektów oraz ich nieszablonowość.

Trendy architektoniczne coraz bardziej wpływają na przestrzeń, która nas otacza – także tę, która dopiero co powstaje. Niezainteresowani tym tematem być może tego nie zauważają, jednak osoby, które śledzą najnowsze inwestycje i które w ostatnich latach kupiły nowe mieszkanie lub się do tego przymierzają, z pewnością dostrzegają zmianę. Nie chodzi tutaj o trendy architektury wnętrz – ta podlega stale indywidualnym gustom i chociaż branżowe magazyny podsuwają nam liczne rozwiązania, to niezmiennie mamy pełną dowolność w ich adaptowaniu. Inaczej ma się kwestia całych kompleksów mieszkalnych – osiedli, które coraz odważniej realizują nowatorskie pomysły architektów i w projektowaniu których uwzględnia się najnowsze tendencje.

Budżet na oryginalnośćInnowacyjność projektów osiedli mieszkaniowych ograniczona jest oczywiście oczekiwaniami potencjalnych mieszkańców, jednak nie jest tajemnicą, że wcale nie brakuje wśród nich nabywców odważnych, którzy ochoczo wybierają to, co nowoczesne. Oryginalne rozwiązania architektoniczne stosowane są przede wszystkim w odniesieniu do osiedli, w ramach których powstają apartamenty, a więc – z założenia – lokale mieszkalne o podwyższonym standardzie; przeznaczone dla osób, które nad czynnik ekonomiczny przedkładają wygodę i wysoką jakość oferowanych mieszkań. Właśnie takie osiedla, z uwagi między innymi na budżet inwestycji, projektowane są z największym rozmachem.

Nowa era osiedliO jakich wyznacznikach nowoczesności można mówić w odniesieniu do współczesnych osiedli mieszkaniowych? Z pewnością jest coś, co łączy inwestycje powstające w ostatnich latach – zwrot przeciw wielkiej płycie. Ideę blokowisk, ojcem których okrzyknięto francuskiego architekta Le Corbusiera, realizowano w Polsce niejako na opak, wbrew założeniom pomysłodawcy. W konsekwencji przez długie lata osiedla kojarzyły się Polakom z szaroburą masą niefunkcjonalnych budynków, w których na niewielkiej powierzchni tłoczyły się wielopokoleniowe rodziny. Dzisiejsze osiedla – w odróżnieniu od osiedli z wielkiej płyty – projektuje się inaczej. Jak? Mówiąc krótko – przyjaźnie. To jednak nie koniec. Nowoczesne osiedla są kameralne, raczej niewielkie, stanowią rodzaj enklawy, w której mieszkańcy znajdą wszystko to, czego potrzebują.

Minimalistycznie, futurystycznieBudowane obecnie osiedla są raczej niewysokie, w ich skład wchodzą z reguły obiekty trzy- lub czterokondygnacyjne, nierzadko wznoszone w zabudowie kaskadowej – sprzyja to nie tylko wspomnianej już kameralności, ale także odpowiedniemu dostępowi do naturalnego światła, dzięki któremu mieszkania są jasne. Apartamentowce wznoszone na nowoczesnych osiedlach to z reguły proste bryły – nawiązujące stylistyką do minimalizmu i stonowanej elegancji (doskonałym przykładem jest warszawskie osiedle Imaginarium). Zdarzają się jednak także obiekty futurystyczne czy ożywione kolorem (jak w przypadku osiedla Rebel One w Warszawie). Częstym elementem budynków są przeszklenia, a w wykończeniu sięga się po hartowane szkło i stal oraz po drewno czy kamień elewacyjny. To wszystko daje się określić słowem „nowoczesność”, jednak nie podlega szerszej kategoryzacji – surowiec wykorzystywany jest bowiem na różne sposoby i właśnie dzięki temu osiedla tak bardzo różnią się między sobą.

Wielkomiejski klimat w ustronnym miejscuKolejnym istotnym trendem obecnym w projektach osiedli jest chęć połączenia natury i cywilizacji. Aby założenie odnoszące się do próby zagwarantowania mieszkańcom pewnej harmonii pomiędzy krajobrazem wielkomiejskim a krajobrazem peryferyjnym i sielskim (i tym samym zamiar odcięcia się od tradycji betonowych, wielkopowierzchniowych obiektów mieszkalnych) mogło zostać zrealizowane, deweloper musi wybrać odpowiednią lokalizację. Najlepiej w pobliżu lasu, zbiornika wodnego czy rzeki. To właśnie rzeki stają się w ostatnich latach elementem, który poddawany jest procesowi rewitalizacji oraz wpisywania w przestrzeń miasta, a co za tym idzie – w przestrzeń tworzonych nad brzegami osiedli.

Osiedla z wysokim IQ?Rozwiązaniem nie tylko modnym, ale również lansowanym jako energooszczędne już od jakiegoś czasu są inteligentne domy. Oryginalnym i innowacyjnym pomysłem jest jednak inteligentne osiedle – pierwszy taki kompleks mieszkalny w Polsce (sterowany za pomocą iPhone"a) powstaje właśnie w Warszawie. Tylko czekać, aż inteligentne rozwiązania zaczną być stosowane nie tylko w domach, ale również w apartamentach. Mają one szansę stać się wyznacznikiem innowacyjności i podążania za nowinkami technicznymi, które znacznie podnoszą jakość życia. Jak długo będziemy czekać na pierwszą taką inwestycję?

Anonimowi sąsiedzi? Już nie!Innym trendem, który determinuje kształt nowoczesnych osiedli jest, mówiąc ogólnie, integracja społeczna mieszkańców, a zatem stworzenie możliwości do wchodzenia w sąsiedzkie interakcje. To kolejny aspekt dystansowania się względem obowiązującej jeszcze do niedawna tendencji – anonimowości. Integracji mieszkańców służyć ma wspólna przestrzeń publiczna (pomiędzy poszczególnymi budynkami), a także fakt, że osiedla przestają być „zamykane” i nie izolują się od reszty miasta (między innymi dlatego, że punkty usługowe powstałe na osiedlach są zazwyczaj ogólnodostępne).

Mała architektura osiedlowaNowoczesne osiedla są wyjątkowe także dlatego, że z wielką dbałością projektuje się obiekty architektury krajobrazu. Popularnym rozwiązaniem są ogrody na dachach budynków, ale także jednolicie zaprojektowane ogródki stanowiące niejako kontynuacje parteru. Ważnym elementem osiedli staje się także mała architektura – ławki, altanki, alejki, place zabaw itp. Równie istotne jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej infrastruktury – w projektach uwzględnia się zatem punkty usługowe (ich dostępność staje się powoli oczywistością).

Stare, a jednak nowePojawia się także wiele inwestycji wkomponowanych w zrewitalizowaną przestrzeń miejską, a także w otoczeniu obciążonym pewną tradycją i lokalną historią. Przykłady takich inwestycji można mnożyć – jednym z nich jest Aura Gdańsk wzniesiona na Wyspie Spichrzów, otoczonej rzeką Motławą. Kompleks nawiązuje do stylistyki gdańskich kamienic oraz do bogatych spichrzów, siedzibą których była niegdyś wyspa. Podobnie krakowski Browar Lubicz – apartamenty powstałe na terenie dawnego browaru, zrewitalizowanego i dostosowanego do potrzeb współczesnego nabywcy. Jest to istotne o tyle, że projekty takich osiedli łączą w sobie z powodzeniem stare i nowe – tradycję oraz nowoczesność. Ważna okazuje się spójność nowopowstającego osiedla z otoczeniem.

Ilość ofert przyprawia o zawrót głowy. Wybór odpowiedniego mieszkania na najbardziej zadowalającym osiedlu to nie lada wyzwanie. Jak podjąć decyzję i nie żałować? Zdecydowanie należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale także funkcjonalny. Sprawdzić infrastrukturę, rozmieszczenie budynków (czy aby na pewno nie będziemy zaglądać sąsiadom do okna?), zatroszczyć się o miejsce parkingowe. Nie można także zapominać, że trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie – nie dajmy się zatem zwariować.
Data publikacji: 20.09.2013

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1290

Mokotowska Szpilka

InwestycjaInwestycja:Mokotowska Szpilka

DeweloperDeweloper:Buszrem

Mokotów Szpilka to zgrabny, smukły i estetyczny 10 kondygnacyjny budynek mieszkalno – usługowy.   Cały projekt składa się z 25 nowych mieszkań. Budynek posiada od 7 do 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.   W planach znalazły się dwupoziomowe apartamenty [...]

PowierzchniaMieszkania:39.1 - 106 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Yana

InwestycjaInwestycja:Yana

DeweloperDeweloper:MOTA-ENGIL REAL ESTATE

YANA to przestronnie i funkcjonalnie zaprojektowane osiedle z bogatą ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od komfortowych kawalerek po pięciopokojowe apartamenty. Każde z nich zostało wyposażone w balkon, loggię lub ogródek, idealne miejsce do odpoczynku po pracy. Wybrane mieszkania na ostatnich [...]

PowierzchniaMieszkania:32 - 108.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 9 200

Ascot Apartments

InwestycjaInwestycja:Ascot Apartments

DeweloperDeweloper:Ascot Apartments

Inwestycja Ascot Apartments znajduje się na Osiedlu Wyczółki i jest realizowana przez dewelopera Ascot Apartments.   Cały projekt składa się z 12 nowych apartamentów klasy premium. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. Położenie w atrakcyjnej okolicy [...]

PowierzchniaMieszkania:30.1 - 77.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:od 9 500

Dzikiej Kaczki III

InwestycjaInwestycja:Dzikiej Kaczki III

DeweloperDeweloper:Elmis Invest

Osiedle Dzikiej Kaczki III położne jest na warszawskiej Białołęce w wyjątkowym cichym i spokojnym miejscu. W tej części dzielnicy  przeważa zabudowa wielorodzinnej i willowa, a także dużo jest obszarów zieleni.   Bliskość galerii handlowych, obiektów rekreacyjnych i sportowych, przedszkoli oraz [...]

PowierzchniaMieszkania:42.29 - 55.69 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Białołęka

Cena za m2Cena:od 6 400


Notice: Uninitialized string offset: 0 in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\rynek_pierwotny.php on line 62

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Apartamenty Finlandzka 4

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Finlandzka 4

DeweloperDeweloper:Apartamenty Finlandzka

Apartamenty Finlandzka to willa miejska wykończona w podwyższonym standardzie w skład, której wchodzi sześć apartamentów. Dostępne są apartamenty o różnych metrażach, które zaspokoją gusta każdego z zainteresowanych. Na parterze znajdują się zielone ogródki, natomiast na ostatnim piętrze zaplanowano [...]

PowierzchniaMieszkania:35.1 - 147.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Praga Południe

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży


Notice: Uninitialized string offset: 0 in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\rynek_pierwotny.php on line 62

Apartamenty Nowe Bemowo

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Nowe Bemowo

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

APARTAMENTY NOWE BEMOWO – Powiew Nowoczesności   Ukształtowana zabudowa dzielnicy zapewnia miejski charakter Osiedla, a rozwijająca się infrastruktura okolicy niesie za sobą liczne udogodnienia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Proste bryły budynków wkomponowane w zagospodarowane otoczenie [...]

PowierzchniaMieszkania:33.81 - 103.36 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:-

Mozaika Mokotów

InwestycjaInwestycja:Mozaika Mokotów

DeweloperDeweloper:Layetana Developments Polska Sp. z o.o.

Mozaika Mokotów to osiedle położone w rewitalizowanej, nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, przy ulicy Cybernetyki. Jego lokalizacja zapewnia mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta i bliskość jednego z największych warszawskich centrów handlowych, a zarazem szybki dostęp [...]

PowierzchniaMieszkania:37 - 151.8 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 6 314 PLN


Notice: Uninitialized string offset: 0 in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\rynek_pierwotny.php on line 62

Osiedle Ludwinów

InwestycjaInwestycja:Osiedle Ludwinów

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Ludwinów – Dom, cisza, spokój, funkcjonalność i nowoczesna architektura To wszystko znajdziecie Państwo w wyjątkowym miejscu na zielonym Ursynowie, z dala od miejskiego zgiełku, a jednak w lokalizacji zapewniającej swobodny dostęp do Centrum miasta.     W Warszawie przy ul. Gawota, [...]

PowierzchniaDomy:220.74 - 265.99 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:-

Lubczykowa Góra

InwestycjaInwestycja:Lubczykowa Góra

DeweloperDeweloper:Trust S. A.

Lubczykowa Góra to najwyżej położone na mapie osiedle w mieście. Nowoczesne domy jednorodzinne, funkcjonalna przestrzeń wewnątrz to nie lada zalety inwestycji.   Do wyboru dwie powierzchnie użytkowe domów: 143,2 m2 oraz 162,4 m2 z garażem.   Domy zbudowane zostały w systemie quattro, w najnowszej [...]

PowierzchniaMieszkania:158.9 - 159 m2

LokalizacjaLok.:Poznań - Stare Miasto

Cena za m2Cena:3589 - 3778

1 2 3 4 5 6 7 .... 129 Następna

Aktualności filmowe


Notice: Undefined variable: arts_rs in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\right_aktualnosci_filmowe.php on line 15

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Lubczykowa Góra

Trust S. A.

Lubczykowa Góra

(Poznań)

pozostało ofert: 1

Sprawdź inne inwestycje:

Osiedle Rodzinny Gaj (Wrocław)oferty: 2

Rezydencja Szczytnicka (Wrocław)oferty: 5

Mozaika Mokotów (Warszawa)oferty: 6

Stare Żerniki (Wrocław)oferty: 8

Rezydencja Maślicka (Wrocław)oferty: 6

zobacz wszystkie inwestycje (13) »


Notice: Undefined variable: id_art in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 2

Notice: Undefined variable: kryt_akt in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 13

Aktualności


Notice: Undefined index: zajawka in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 46

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł


Notice: Undefined index: zajawka in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 46

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł


Notice: Undefined index: zajawka in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 46

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł


Notice: Undefined index: zajawka in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 46

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł


Notice: Undefined index: zajawka in C:\inetpub\wwwroot\nowemieszkaniaPHP\aktualnosci.php on line 46

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl