Nowe mieszkania - Artykuł - Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

Fot. dezeen.com

Styl życia i rozwój nowych technologii wymusił zmianę podejścia do projektowania. Jego przyszłość stoi pod hasłem indywidualizacji produktu.

Styl życia i rozwój nowych technologii wymusił zmianę podejścia do projektowania. Jego przyszłość stoi pod hasłem indywidualizacji produktu. Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej dynamiczne i mobilne, zmiania się styl życia, a wraz z nim nasze mieszkania. Mając na uwadze wysokie koszty metra kwadratowego wiekszość osób decyduje na mniejszą powierzchnię, która zyskuje charakter uniwersalny i łączy funkcję zarówno mieszkania jak i pracy.

Jednak bez względu na wielkość przestrzeni nasi projektanci kierują się przede wszystkim zasadą ‘mniej znaczy więcej, co oznacza ograniczenie niezbędnych mebli do minimum tak, by zyskać maximum przestrzeni życiowej.

Premiere Design wychodząc naprzeciw problemom ograniczonych metraży proponują meble modułowe oraz meble wielofunkcyjne. Modułowe zestawy wypoczynkowe, pozwalają na stworzenie mebla idealnego dla siebie, pod względem funkcji czy gabarytów, dzięki dowolnemu zastawianiu części dającemu najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki różnym elementom możliwa jest zmienność pozycji podczas wypoczynku, a poczucie komfortu dopełniają opcjonalne dodatki jak wysuwane zagłówki, oparcia o regulowanej wysokości lub zmieniające się w stolik po opuszczeniu, a także wysuwane podnóżki. Dodatkowymi udogodnieniami są m.in. chowany stolik na laptopa, podręczny regał na książki wbudowany w oparcie czy dostawiany jako jeden z elementów modułowych, tworzących całość z kanapą. Niektóre propozycje zawierają również porty USB, a nawet głośniki. Dzięki wymiennym elementom można zaprojektować bardzo zindywidualizowany mebel zaczynając od rodzaju wypełnienia, siedziska oparcia czy wyglądu nóżek a kończąc na ogromnym wyborze tkanin i kolorów.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku modułowych zestawów do przechowywania, które pozwalają porządkować i kształtować przestrzeń według potrzeb.
Wyobraźnia projektantów nie zna granic jeśli chodzi o zawarcie wielu funkcji w jednym przedmiocie, ale też nie o samą funkcję chodzi, do której dodawana jest również odrobina humoru. Projekt powinien także wywoływać uśmiech na twarzy właściciela. Wśród propozycji znajdziemy m.in. połączenie taboretu z lampą, funkcją przechowywania i doniczką w jednym, szuflady ukryte w schodach, stolik kawowy z wbudowanymi szufladami, podnoszonym blatem czy regulacją wysokości. Następuje również powrót meblościanek oraz znane już i bardzo popularne w latach 80- tych rozwiązanie chowanego łóżka.

Ważne jest, że wraz ze zmianą funkcji pomieszczenia może zmieniać się i funkcja mebla, Dopasowując się do rytmu naszego dnia.

zdjecie
Fot. furnishburnish.com


Poniżej przykład funkcjonalnego zaprojektowania niewielkiej, zaledwie 24-metrowej kawalerki, znajdującej się w Barcelonie.

ZOBACZ FILM >>>>>

Obecnie w mieszkaniach dąży się do ujednolicenia i uzyskania jak największej otwartej przestrzeni, pozbywając się zbędnych ścianek działowych. Czasem jednak zachodzi w każdym z nas, zwłaszcza przy większej liczbie mieszkańców potrzeba wyizolowania, wyciszenia, uporządkowania przestrzeni lub po prostu wydzielenia pewnych stref funkcjonalnych. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem są przesuwane drzwi pozwalające w dowolnej chwili zamknąć dowolną przestrzeń lub całkowicie ją otworzyć. Drzwi otwierane są automatycznie lub manualnie, montowane do ściany lub sufitu. Ich rodzaj też zależy od naszych upodobań. Szklane drzwi dodają lekkości wizualnej wnętrzu i przejrzystości, ale możemy je również poddać indywidualizacji i wybrać ulubiony kolor lub ciekawą grafikę, a drzwi oprócz funkcji praktycznej będą także dekoracją mieszkania. Jest to także rozwiązanie odwiecznego dylematu czy wybrać kuchnię otwartą czy zamkniętą.

zdjecie
Fot. digsdigs.com


Z powodzeniem można zastosować również tzw. ścianki składane jak na zdjęciu poniżej.

zdjecie
Fot. e-mieszkanie.pl i trendir.com


W ten sam sposób możemy zamknąć samą zabudowę kuchni zasłaniając wszystkie sprzęty jednolitą ścianą, co wprowadza ład i harmonię w mieszkaniu, dogodne rozwiązanie przede wszystkim w kawalerkach z aneksem kuchennym. Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania w kuchni jest wysuwany blat, pęłniący funkcję stołu, zamontowany na wyspie np. połączonej ze zlewem i kuchenką.
Intensywny, miejski tryb życia sprawia, że w naszych mieszkaniach chcemy poczuć bliższy kontakt z naturą , stąd w dalszym ciągu inspiracje do elementów wykończenia wnętrz pchodzą z natury. Częstym motywem są skały, kamienie minerały ich faktura, struktura, kolor. Zastosowanie znajdują surowe drewno na blatach, forniry, cegła czy beton w postaci płyt lub trójwymiarowych wzorów.

Przyszłość w branży wyposażenia wnętrz znajdzie również technologia druku 3d, dobrze rozpoznana na światowym rynku projektowym, a której potencjał jest powoli odkrywany także i w Polsce. Pojawiają się zarówno krzesła, stoły jak i małe lampki czy modułowe dekory ścienne. W chwili obecnej pojawia się coraz więcej materiałów, z których może powstać obiekt m.in. z plastiku w różnych kolorach, plastiku połączonego z wiórami drewnianymi, gumy, nylonu a nawet ceramiki czy betonu. Z ceramiki mogą być wytwarzane także cegły, z których następnie powstanie np. ażurowa ścianka.

Najpierw jednak potrzebny jest nam model zaprojektowany w odpowiednim programie komputerowym. Obecnie działają już strony internetowe, na których można zamiawiać gotowe projekty oczywiście z możliwością indywidualizacji czyli doboru materiału, koloru, wielkości a nawet modyfikacji kształtu. Z czasem takich możliwości pojawi się więcej, z pewnością także w Polsce. Z pewnością że pojawią się też tacy, którzy zapragnął mieć taką drukarkę we własnym domu by co jakiś czas zaskakiwać najbliższych nowymi projektami, a przede wszystkim realizacjami. Upowszechnią się również maszyny do przetwarzania zużytego plastiku w myśl idei recycklingu i stylu życia eko. Ze starego mebla powstanie nowy i tak bez końca aż do wyczerpania się pomysłów.

zdjecie
Fot. Endless Chair, Endless saloon table, proj. Dirk Vander Kooji


zdjecie
Fot.dezeen.com


Projekt modułu ceglanego autorstwa architekta Briana Petersa, pozwala na tworzenie dowolnej wielkości struktur w skali architektonicznej.

Proces projektowania i stworzenia wnętrza idealnego nie jest łatwy, dlatego dla najlepszego wykorzystania każdego metra kwadratowego proponujemy zaczerpnąć porad doświadczonych architektów.


Autor: Premiere Design
zdjecie
Data publikacji: 22.02.2013

Zobacz również

Jak uzyskać efekt rdzy na powierzchniach metalowych?

Jak uzyskać efekt rdzy na powierzchniach metalowych?

Efekt rdzy na metalu i innych powierzchniach, pożądany na przykład w stylizacjach industrialnych, można uzyskać co najmniej kilkoma sposobami.

Styl skandynawski. Ile kosztują dekoracje do pokoju?

Styl skandynawski. Ile kosztują dekoracje do pokoju?

Chociaż w aranżacji wnętrz skupiamy się przede wszystkim na doborze koloru ścian i mebli, nie możemy zapominać o dodatkach, które podnoszą walory estetyczne pomieszczenia i nadają mu oryginalny rys.

Aranżacje Wnętrz - Kuchnie

Aranżacje Wnętrz - Kuchnie

W dawnych siedzibach ludzkich ognisko stanowiło centrum domostwa i wokół niego organizowała się reszta przestrzeni.
Do dzisiaj to się nie zmieniło. Współczesna kuchnia jest pomieszczeniem centralnym chętnie eksponowanym, otwartym na salon czy jadalnię.

Aranżacje Wnętrz - Łazienki

Uważana w przeszłości za pomieszczenie wyłącznie praktyczne, łazienka jest dzisiaj rodzajem miejsca wypoczynkowego a jej estetyka staje się coraz bardziej wyrafinowana.

Aranżacje Wnętrz - Wykończenie ścian

Ściany są bardzo ważnym elementem kompozycji wnętrz ze względu na ich sporą powierzchnię. Możemy stworzyć określoną atmosferę poprzez dobór określonych kolorów, faktury oraz wzoru. Sufit powinien być także wzięty pod uwagę. Zaleca się, aby sufit był neutralny, łącząc różne fragmenty nieregularnego wnętrza.

Aranżacje Wnętrz - Podłogi

Od wyboru posadzki zależy zarówno funkcjonalność pomieszczenia jak i ogólny efekt estetyczny. Najbardziej powszechnym materiałem wykończeniowym jest drewno.
Alternatywą dla drewna są posadzki twarde tak jak klinkier, terakota, kamień, lastryko i tworzywa sztuczne.

Aranżacje Wnętrz - Szafy i garderoby

Jeżeli wielkość mieszkania na to pozwoli, idealnym rozwiązaniem na przechowywanie ubrań jest garderoba. Przed zaprojektowaniem szafy lub garderoby trzeba sprawdzić ile mamy jakich ubrań, ponieważ dla wszystkich przechowywanych w niej rzeczy trzeba przewidzieć specjalne miejsce.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1290

Mokotowska Szpilka

InwestycjaInwestycja:Mokotowska Szpilka

DeweloperDeweloper:Buszrem

Mokotów Szpilka to zgrabny, smukły i estetyczny 10 kondygnacyjny budynek mieszkalno – usługowy.   Cały projekt składa się z 25 nowych mieszkań. Budynek posiada od 7 do 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.   W planach znalazły się dwupoziomowe apartamenty [...]

PowierzchniaMieszkania:39.1 - 106 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Yana

InwestycjaInwestycja:Yana

DeweloperDeweloper:MOTA-ENGIL REAL ESTATE

YANA to przestronnie i funkcjonalnie zaprojektowane osiedle z bogatą ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od komfortowych kawalerek po pięciopokojowe apartamenty. Każde z nich zostało wyposażone w balkon, loggię lub ogródek, idealne miejsce do odpoczynku po pracy. Wybrane mieszkania na ostatnich [...]

PowierzchniaMieszkania:32 - 108.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 9 200

Ascot Apartments

InwestycjaInwestycja:Ascot Apartments

DeweloperDeweloper:Ascot Apartments

Inwestycja Ascot Apartments znajduje się na Osiedlu Wyczółki i jest realizowana przez dewelopera Ascot Apartments.   Cały projekt składa się z 12 nowych apartamentów klasy premium. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne. Położenie w atrakcyjnej okolicy [...]

PowierzchniaMieszkania:30.1 - 77.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:od 9 500

Dzikiej Kaczki III

InwestycjaInwestycja:Dzikiej Kaczki III

DeweloperDeweloper:Elmis Invest

Osiedle Dzikiej Kaczki III położne jest na warszawskiej Białołęce w wyjątkowym cichym i spokojnym miejscu. W tej części dzielnicy  przeważa zabudowa wielorodzinnej i willowa, a także dużo jest obszarów zieleni.   Bliskość galerii handlowych, obiektów rekreacyjnych i sportowych, przedszkoli oraz [...]

PowierzchniaMieszkania:42.29 - 55.69 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Białołęka

Cena za m2Cena:od 6 400

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Apartamenty Finlandzka 4

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Finlandzka 4

DeweloperDeweloper:Apartamenty Finlandzka

Apartamenty Finlandzka to willa miejska wykończona w podwyższonym standardzie w skład, której wchodzi sześć apartamentów. Dostępne są apartamenty o różnych metrażach, które zaspokoją gusta każdego z zainteresowanych. Na parterze znajdują się zielone ogródki, natomiast na ostatnim piętrze zaplanowano [...]

PowierzchniaMieszkania:35.1 - 147.9 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Praga Południe

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Apartamenty Nowe Bemowo

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Nowe Bemowo

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

APARTAMENTY NOWE BEMOWO – Powiew Nowoczesności   Ukształtowana zabudowa dzielnicy zapewnia miejski charakter Osiedla, a rozwijająca się infrastruktura okolicy niesie za sobą liczne udogodnienia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Proste bryły budynków wkomponowane w zagospodarowane otoczenie [...]

PowierzchniaMieszkania:33.81 - 103.36 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:-

Mozaika Mokotów

InwestycjaInwestycja:Mozaika Mokotów

DeweloperDeweloper:Layetana Developments Polska Sp. z o.o.

Mozaika Mokotów to osiedle położone w rewitalizowanej, nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, przy ulicy Cybernetyki. Jego lokalizacja zapewnia mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta i bliskość jednego z największych warszawskich centrów handlowych, a zarazem szybki dostęp [...]

PowierzchniaMieszkania:37 - 151.8 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 6 314 PLN

Osiedle Ludwinów

InwestycjaInwestycja:Osiedle Ludwinów

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Ludwinów – Dom, cisza, spokój, funkcjonalność i nowoczesna architektura To wszystko znajdziecie Państwo w wyjątkowym miejscu na zielonym Ursynowie, z dala od miejskiego zgiełku, a jednak w lokalizacji zapewniającej swobodny dostęp do Centrum miasta.     W Warszawie przy ul. Gawota, [...]

PowierzchniaDomy:220.74 - 265.99 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:-

Lubczykowa Góra

InwestycjaInwestycja:Lubczykowa Góra

DeweloperDeweloper:Trust S. A.

Lubczykowa Góra to najwyżej położone na mapie osiedle w mieście. Nowoczesne domy jednorodzinne, funkcjonalna przestrzeń wewnątrz to nie lada zalety inwestycji.   Do wyboru dwie powierzchnie użytkowe domów: 143,2 m2 oraz 162,4 m2 z garażem.   Domy zbudowane zostały w systemie quattro, w najnowszej [...]

PowierzchniaMieszkania:158.9 - 159 m2

LokalizacjaLok.:Poznań - Stare Miasto

Cena za m2Cena:3589 - 3778

1 2 3 4 5 6 7 .... 129 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Stare Żerniki

West Invest Company Sp. z.o.o.

Stare Żerniki

(Wrocław)

pozostało ofert: 8

Sprawdź inne inwestycje:

Apartamenty Finlandzka 4 (Warszawa)oferty: 3

Villa Romanow (Łódź)oferty: 4

Ul. Mała Góra (Kraków)oferty: 10

Lubczykowa Góra (Poznań)oferty: 1

Gdańska 125 (Łódź)oferty: 3

zobacz wszystkie inwestycje (13) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl