Nowe mieszkania - Artykuł - Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

Wielofunkcyjne meble w uniwersalnej przestrzeni - jak dobrze wykorzystać metry kwadratowe

Fot. dezeen.com

Styl życia i rozwój nowych technologii wymusił zmianę podejścia do projektowania. Jego przyszłość stoi pod hasłem indywidualizacji produktu.

Styl życia i rozwój nowych technologii wymusił zmianę podejścia do projektowania. Jego przyszłość stoi pod hasłem indywidualizacji produktu. Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej dynamiczne i mobilne, zmiania się styl życia, a wraz z nim nasze mieszkania. Mając na uwadze wysokie koszty metra kwadratowego wiekszość osób decyduje na mniejszą powierzchnię, która zyskuje charakter uniwersalny i łączy funkcję zarówno mieszkania jak i pracy.

Jednak bez względu na wielkość przestrzeni nasi projektanci kierują się przede wszystkim zasadą ‘mniej znaczy więcej, co oznacza ograniczenie niezbędnych mebli do minimum tak, by zyskać maximum przestrzeni życiowej.

Premiere Design wychodząc naprzeciw problemom ograniczonych metraży proponują meble modułowe oraz meble wielofunkcyjne. Modułowe zestawy wypoczynkowe, pozwalają na stworzenie mebla idealnego dla siebie, pod względem funkcji czy gabarytów, dzięki dowolnemu zastawianiu części dającemu najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki różnym elementom możliwa jest zmienność pozycji podczas wypoczynku, a poczucie komfortu dopełniają opcjonalne dodatki jak wysuwane zagłówki, oparcia o regulowanej wysokości lub zmieniające się w stolik po opuszczeniu, a także wysuwane podnóżki. Dodatkowymi udogodnieniami są m.in. chowany stolik na laptopa, podręczny regał na książki wbudowany w oparcie czy dostawiany jako jeden z elementów modułowych, tworzących całość z kanapą. Niektóre propozycje zawierają również porty USB, a nawet głośniki. Dzięki wymiennym elementom można zaprojektować bardzo zindywidualizowany mebel zaczynając od rodzaju wypełnienia, siedziska oparcia czy wyglądu nóżek a kończąc na ogromnym wyborze tkanin i kolorów.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku modułowych zestawów do przechowywania, które pozwalają porządkować i kształtować przestrzeń według potrzeb.
Wyobraźnia projektantów nie zna granic jeśli chodzi o zawarcie wielu funkcji w jednym przedmiocie, ale też nie o samą funkcję chodzi, do której dodawana jest również odrobina humoru. Projekt powinien także wywoływać uśmiech na twarzy właściciela. Wśród propozycji znajdziemy m.in. połączenie taboretu z lampą, funkcją przechowywania i doniczką w jednym, szuflady ukryte w schodach, stolik kawowy z wbudowanymi szufladami, podnoszonym blatem czy regulacją wysokości. Następuje również powrót meblościanek oraz znane już i bardzo popularne w latach 80- tych rozwiązanie chowanego łóżka.

Ważne jest, że wraz ze zmianą funkcji pomieszczenia może zmieniać się i funkcja mebla, Dopasowując się do rytmu naszego dnia.

zdjecie
Fot. furnishburnish.com


Poniżej przykład funkcjonalnego zaprojektowania niewielkiej, zaledwie 24-metrowej kawalerki, znajdującej się w Barcelonie.

ZOBACZ FILM >>>>>

Obecnie w mieszkaniach dąży się do ujednolicenia i uzyskania jak największej otwartej przestrzeni, pozbywając się zbędnych ścianek działowych. Czasem jednak zachodzi w każdym z nas, zwłaszcza przy większej liczbie mieszkańców potrzeba wyizolowania, wyciszenia, uporządkowania przestrzeni lub po prostu wydzielenia pewnych stref funkcjonalnych. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem są przesuwane drzwi pozwalające w dowolnej chwili zamknąć dowolną przestrzeń lub całkowicie ją otworzyć. Drzwi otwierane są automatycznie lub manualnie, montowane do ściany lub sufitu. Ich rodzaj też zależy od naszych upodobań. Szklane drzwi dodają lekkości wizualnej wnętrzu i przejrzystości, ale możemy je również poddać indywidualizacji i wybrać ulubiony kolor lub ciekawą grafikę, a drzwi oprócz funkcji praktycznej będą także dekoracją mieszkania. Jest to także rozwiązanie odwiecznego dylematu czy wybrać kuchnię otwartą czy zamkniętą.

zdjecie
Fot. digsdigs.com


Z powodzeniem można zastosować również tzw. ścianki składane jak na zdjęciu poniżej.

zdjecie
Fot. e-mieszkanie.pl i trendir.com


W ten sam sposób możemy zamknąć samą zabudowę kuchni zasłaniając wszystkie sprzęty jednolitą ścianą, co wprowadza ład i harmonię w mieszkaniu, dogodne rozwiązanie przede wszystkim w kawalerkach z aneksem kuchennym. Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania w kuchni jest wysuwany blat, pęłniący funkcję stołu, zamontowany na wyspie np. połączonej ze zlewem i kuchenką.
Intensywny, miejski tryb życia sprawia, że w naszych mieszkaniach chcemy poczuć bliższy kontakt z naturą , stąd w dalszym ciągu inspiracje do elementów wykończenia wnętrz pchodzą z natury. Częstym motywem są skały, kamienie minerały ich faktura, struktura, kolor. Zastosowanie znajdują surowe drewno na blatach, forniry, cegła czy beton w postaci płyt lub trójwymiarowych wzorów.

Przyszłość w branży wyposażenia wnętrz znajdzie również technologia druku 3d, dobrze rozpoznana na światowym rynku projektowym, a której potencjał jest powoli odkrywany także i w Polsce. Pojawiają się zarówno krzesła, stoły jak i małe lampki czy modułowe dekory ścienne. W chwili obecnej pojawia się coraz więcej materiałów, z których może powstać obiekt m.in. z plastiku w różnych kolorach, plastiku połączonego z wiórami drewnianymi, gumy, nylonu a nawet ceramiki czy betonu. Z ceramiki mogą być wytwarzane także cegły, z których następnie powstanie np. ażurowa ścianka.

Najpierw jednak potrzebny jest nam model zaprojektowany w odpowiednim programie komputerowym. Obecnie działają już strony internetowe, na których można zamiawiać gotowe projekty oczywiście z możliwością indywidualizacji czyli doboru materiału, koloru, wielkości a nawet modyfikacji kształtu. Z czasem takich możliwości pojawi się więcej, z pewnością także w Polsce. Z pewnością że pojawią się też tacy, którzy zapragnął mieć taką drukarkę we własnym domu by co jakiś czas zaskakiwać najbliższych nowymi projektami, a przede wszystkim realizacjami. Upowszechnią się również maszyny do przetwarzania zużytego plastiku w myśl idei recycklingu i stylu życia eko. Ze starego mebla powstanie nowy i tak bez końca aż do wyczerpania się pomysłów.

zdjecie
Fot. Endless Chair, Endless saloon table, proj. Dirk Vander Kooji


zdjecie
Fot.dezeen.com


Projekt modułu ceglanego autorstwa architekta Briana Petersa, pozwala na tworzenie dowolnej wielkości struktur w skali architektonicznej.

Proces projektowania i stworzenia wnętrza idealnego nie jest łatwy, dlatego dla najlepszego wykorzystania każdego metra kwadratowego proponujemy zaczerpnąć porad doświadczonych architektów.


Autor: Premiere Design
zdjecie
Data publikacji: 22.02.2013

Zobacz również

Jak uzyskać efekt rdzy na powierzchniach metalowych?

Jak uzyskać efekt rdzy na powierzchniach metalowych?

Efekt rdzy na metalu i innych powierzchniach, pożądany na przykład w stylizacjach industrialnych, można uzyskać co najmniej kilkoma sposobami.

Styl skandynawski. Ile kosztują dekoracje do pokoju?

Styl skandynawski. Ile kosztują dekoracje do pokoju?

Chociaż w aranżacji wnętrz skupiamy się przede wszystkim na doborze koloru ścian i mebli, nie możemy zapominać o dodatkach, które podnoszą walory estetyczne pomieszczenia i nadają mu oryginalny rys.

Aranżacje Wnętrz - Kuchnie

Aranżacje Wnętrz - Kuchnie

W dawnych siedzibach ludzkich ognisko stanowiło centrum domostwa i wokół niego organizowała się reszta przestrzeni.
Do dzisiaj to się nie zmieniło. Współczesna kuchnia jest pomieszczeniem centralnym chętnie eksponowanym, otwartym na salon czy jadalnię.

Aranżacje Wnętrz - Łazienki

Uważana w przeszłości za pomieszczenie wyłącznie praktyczne, łazienka jest dzisiaj rodzajem miejsca wypoczynkowego a jej estetyka staje się coraz bardziej wyrafinowana.

Aranżacje Wnętrz - Wykończenie ścian

Ściany są bardzo ważnym elementem kompozycji wnętrz ze względu na ich sporą powierzchnię. Możemy stworzyć określoną atmosferę poprzez dobór określonych kolorów, faktury oraz wzoru. Sufit powinien być także wzięty pod uwagę. Zaleca się, aby sufit był neutralny, łącząc różne fragmenty nieregularnego wnętrza.

Aranżacje Wnętrz - Podłogi

Od wyboru posadzki zależy zarówno funkcjonalność pomieszczenia jak i ogólny efekt estetyczny. Najbardziej powszechnym materiałem wykończeniowym jest drewno.
Alternatywą dla drewna są posadzki twarde tak jak klinkier, terakota, kamień, lastryko i tworzywa sztuczne.

Aranżacje Wnętrz - Szafy i garderoby

Jeżeli wielkość mieszkania na to pozwoli, idealnym rozwiązaniem na przechowywanie ubrań jest garderoba. Przed zaprojektowaniem szafy lub garderoby trzeba sprawdzić ile mamy jakich ubrań, ponieważ dla wszystkich przechowywanych w niej rzeczy trzeba przewidzieć specjalne miejsce.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1239

Osiedle Kameralne

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kameralne

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Bemowo nowe mieszkania i apartamenty powstają niezwykle dynamicznie – to zrozumiałe, gdyż Bemowo jest bez wątpienia atrakcyjną częścią Warszawy. Jedną z inwestycji, która została niedawno oddana do użytkowania, jest Osiedle Kameralne (etap VIII) – jeśli szukasz w Warszawie mieszkania [...]

PowierzchniaMieszkania:61.16 - 96.07 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 700 zł/mkw

Młody Wilanów

InwestycjaInwestycja:Młody Wilanów

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Chcesz zamieszkać w prestiżowej, zacisznej i zielonej okolicy? Z pewnością bierzesz zatem pod lupę nowe mieszkania Warszawa Wilanów! Przyjrzyjmy się jednej z nowo powstałych inwestycji, szczególnie atrakcyjnej pod wieloma względami – Młodemu Wilanowowi.  Młody Wilanów to nowa warszawska inwestycja [...]

PowierzchniaMieszkania:29.54 - 80.62 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wilanów

Cena za m2Cena:od 6100 zł/m2

Young City 2

InwestycjaInwestycja:Young City 2

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Young City II to powstające osiedle mieszkaniowe, które podsumować można dwoma słowami: „nowoczesność” i „dynamika”. Dla młodych i dynamicznych osób, zastanawiających się nad tym, gdzie zamieszkać na Bemowie w Warszawie, jest to idealna propozycja. Dlaczego? – Nasza redakcja spieszy z odpowiedzią!   Nowe [...]

PowierzchniaMieszkania:32.45 - 85.95 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 600 zł/mkw

Villa Nobile

InwestycjaInwestycja:Villa Nobile

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wilanów nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie – nic w tym dziwnego, Wilanów to szczególnie atrakcyjna część Warszawy. Jedną z nowo powstających inwestycji jest Villa Nobile – jeśli poszukujesz swoich wymarzonych czterech kątów, może być to właśnie [...]

PowierzchniaMieszkania:27.7 - 139.63 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wilanów

Cena za m2Cena:od 6 600 zł/mkw

Forum Wola

InwestycjaInwestycja:Forum Wola

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wola nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie. Nic w tym dziwnego – lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna i ma wiele atutów. Jeśli Ty także rozważasz kupno mieszkania na Woli, rozważ koniecznie powstającą inwestycję Forum Wola. Z naszego artykułu dowiesz [...]

PowierzchniaMieszkania:31.07 - 117.85 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 6 950 zł/mkw

Stacja Nowy Ursus

InwestycjaInwestycja:Stacja Nowy Ursus

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

STACJA NOWY URSUS - użytkowanie wieczyste   STACJA NOWY URSUS to nowoczesne osiedle zlokalizowane w idealnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, który jednocześnie posiada wszystkie zalety mieszkania w zacisznej okolicy. W pobliżu inwestycji znajdują się tereny rekreacyjne takie jak park Czechowicki [...]

PowierzchniaMieszkania:31.61 - 90.14 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursus

Cena za m2Cena:od 6 200 zł/mkw

Bartycka Residence III BIS

InwestycjaInwestycja:Bartycka Residence III BIS

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Zastanawiasz się, gdzie zamieszkać na Mokotowie w Warszawie? Sprawdź, co oferuje inwestycja Bartycka Residence III, w której czekają na przyszłych lokatorów nowoczesne i komfortowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu! Bartycka Residence III to inwestycja, w której powstają nowe mieszkania Warszawa. [...]

PowierzchniaMieszkania:32.71 - 119.79 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 8300 zł/mkw

Mila Baltica

InwestycjaInwestycja:Mila Baltica

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

POZNAJ MILA BALTICA   Kuluarowy charakter inwestycji uzyskano dzięki niskiej, kameralnej zabudowie. Szlachetne materiały wykończeniowe, lobby z portierem oraz udogodnienia budują prestiż osiedla. Elewacja biała z użyciem cegły z futurystycznymi pasami zostanie doceniona przez wszystkich, lubiących [...]

PowierzchniaMieszkania:32.9 - 94.77 m2

LokalizacjaLok.:Gdańsk - Zaspa

Cena za m2Cena:6 900 zł

Osiedle Bluszczańska II

InwestycjaInwestycja:Osiedle Bluszczańska II

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Bluszczańska to zespół mieszkaniowy, który powstanie w zielonej części najbardziej prestiżowej warszawskiej dzielnicy. Mokotów to dzielnica z tradycjami, która od lat zachowuje swój wyjątkowy charakter, dominują tu rozległe tereny parkowo-rekreacyjne i kameralna niska zabudowa.   Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:50.94 - 87.06 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:7 950 zł/mkw

Lawendowe Wzgórza

InwestycjaInwestycja:Lawendowe Wzgórza

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Kiedy wprowadzasz się do nowego mieszkania, wszystko jest takie ekscytujące, pierwsze, ważne.  Jakbyś zaczynał nowe życie…   Osiedle Lawendowe Wzgórza to nowy styl życia w Gdańsku. Nowoczesne, modne i komfortowe – jest doskonałym miejscem, by rozpocząć nowy rozdział także w Twoim życiu. Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:26.36 - 66.68 m2

LokalizacjaLok.:Gdańsk - Jasień

Cena za m2Cena:informacja u dewelopera

1 2 3 4 5 6 7 .... 124 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - FIRST MINUTE

Osiedle Primo

PROFBUD

Osiedle Primo

(Łódź)

rozpoczęcie sprzedaży:

Luty 2018

Sprawdź inne inwestycje: Rozpoczęcie sprzedaży

Apartamenty Nowe Bemowo (Warszawa)Październik 2017

Rubikon Residence IV (Warszawa)Wrzesień 2017

zobacz wszystkie inwestycje (3) »

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Osiedle Kondratowicza

APM Development sp. z o.o.

Osiedle Kondratowicza

(Warszawa)

pozostało ofert: 4

Sprawdź inne inwestycje:

Puławska 111 (Warszawa)oferty: 2

Bartycka 85 (Warszawa)oferty: 10

Osiedle Bluszczańska II (Warszawa)oferty: 8

Mila Baltica (Gdańsk)oferty: 6

zobacz wszystkie inwestycje (5) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl