Nowe mieszkania - Artykuł - Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Fot. www.ekopark.pl

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Niezaprzeczalnym trendem deweloperskim, który stopniowo staje się jednym z podstawowych kryteriów stanowiących o atrakcyjności inwestycji, jest budowanie nowych mieszkań w zielonym otoczeniu i w pobliżu przyrody – w pobliżu parku, lasu czy zbiornika wodnego. Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że aby zachęcić potencjalnego nabywcę do kupna lokalu, należy zapewnić mu możliwie najlepsze warunki zamieszkania. A do tych, bez wątpienia, zaliczyć można między innymi zieloną, spokojną i cichą okolicę. Wiedzą o tym przede wszystkim rodzice, którym zależy na tym, aby móc wyjść na długi spacer z pociechami i nie musieć przedzierać się z wózkiem przez miejską dżunglę. Wiedzą o tym także osoby aktywne fizycznie, które potrzebują odpowiedniej przestrzeni, aby móc pobiegać lub pojeździć na rowerze. Wiedzą o tym w końcu wszyscy ci, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą lub chociażby jego namiastkę.

W pobliżu lasuWiększość inwestycji mieszkaniowych realizowanych w pobliżu lasów czy rezerwatów przyrody wychodzi naprzeciw sielskim marzeniom potencjalnych nabywców (o oknach z widokiem na zieleń drzew czy o rodzinnej rekreacji – rowerowych wycieczkach, spacerach, piknikach – dostępnej tuż za rogiem). Takie udogodnienia były zazwyczaj dostępne tylko tym osobom, które zdecydowały się na kupno domu na obrzeżach. Dzisiaj, gdy miasta pochłaniają także tereny niegdyś uznawane za peryferyjne, w obrzeżnych dzielnicach bogatych w zieloną przestrzeń buduje się bloki lub domy wielorodzinne.

Taką inwestycją jest „Osiedle przy Lesie” na warszawskim Wawrze – tuż przy Lesie Rembertowskim i Rezerwacie Przyrody im. Jana III Sobieskiego – czy osiedle „Na Skraju Lasu” w poznańskiej dzielnicy Naramowice (w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Żurawiniec”). Alternatywą dla lasów, których w miastach nie jest przecież zbyt wiele, są właśnie rezerwaty przyrody, parki czy niezagospodarowane jeszcze łąki. Ważne jest przede wszystkim to, aby osiedle wpisywało się w zielony krajobraz pozbawiony wysokiej zabudowy mieszkalnej czy biurowej, centrów handlowych czy głośnych i zakorkowanych ulic.

Nowy nurt – inwestycje nad rzekąDeweloperzy idą jednak nieco dalej – na sąsiedztwie lasu czy parku wcale się nie kończy. Najbardziej pożądane są takie tereny, które sąsiadują ze zbiornikiem wodnym lub rzeką. Akwen staje się elementem, wokół którego powstaje koncepcja osiedla. Za przykład może tutaj posłużyć osiedle „Olimpia Port” wznoszone we Wrocławiu – położone nad rzeką Odrą, w pobliżu dużego parku miejskiego. Nadodrzańskie bulwary, marina oraz promenada, które tu powstaną, z pewnością wyróżnią tę część miasta. Kluczem do sukcesu takich inwestycji jest właśnie wykorzystanie naturalnego potencjału miejsc znajdujących się nieraz w niedalekiej odległości od centrum miasta.

Z dala od lasu, lecz nadal zielonoNawet w przypadku inwestycji, którym – na przykład ze względu na usytuowanie w pobliżu wzniesionych już budynków – daleko do miana zielonej enklawy, da się zauważyć dbałość deweloperów o to, aby nowo wybudowane osiedle było zielone i przyjazne. Coraz rzadziej spotkać można się z niechlubnymi praktykami inwestorów, w wyniku których nowe osiedla – już po skończeniu inwestycji – wyglądają stale jak plac budowy. Nieodłącznym elementem powstających budynków stają się balkony, tarasy czy ogródki; także przestrzeń wspólna zaprojektowana jest tak, aby służyła wszystkim mieszkańcom. Na nowych osiedlach sadzi się krzewy i drzewa, sieje trawniki, z rozmysłem wprowadza się obiekty małej architektury (ławki, place zabaw). Deweloperzy wiedzą już zatem, że otoczenie osiedla jest nie mniej ważne od atutów samych budynków.

Cisza, spokój, problemy z komunikacją?Osoby, które zakupią mieszkanie w zielonej lokalizacji (blisko lasów, łąk czy zbiorników wodnych) – a więc często, nie da się ukryć, na obrzeżach; nierzadko niemalże pod miastem – w tak zwanym pakiecie otrzymają oczywiście sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz ciszę i spokój. Wadą kupna lokali mieszkaniowych w takich inwestycjach bywa odległość, jaka dzieli wybraną dzielnicę od centrum miasta. Nie jest to jednak reguła – wiele zależy od tego, jak działają połączenia komunikacji miejskiej. Decyzja o kupnie mieszkania poprzedzona być powinna rzetelnym rekonesansem – warto zawczasu zweryfikować zapewnienia dewelopera, który często (obok zielonej, spokojnej okolicy)zapewnia także doskonały dojazd do centrum miasta.

Tym, na co powinni zwrócić uwagę wszyscy kupujący mieszkanie, którym zależy na ciszy, spokoju i zielonej okolicy, warto poradzić, aby – koniecznie przed zakupem – upewnili się, w jaki sposób sąsiadujące z osiedlem tereny mogą się zmienić w ciągu najbliższych lat. Niestety nie mamy pewności, że obszar, który dzisiaj jest pustą, zieloną łąką, za kilka lat nie stanie się kolejnym osiedlem.
Data publikacji: 17.11.2014

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Program „Mieszkanie dla Młodych”

Nowa inicjatywa rządu zacznie obowiązywać już na początku przyszłego roku i potrwa pięć lat. W tym czasie około 115 tysięcy osób skorzysta z dopłat do kredytów hipotecznych – szacuje się, że dopłaty wyniosą około 3,2 miliarda złotych.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1289

Forum Wola

InwestycjaInwestycja:Forum Wola

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wola nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie. Nic w tym dziwnego – lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna i ma wiele atutów. Jeśli Ty także rozważasz kupno mieszkania na Woli, rozważ koniecznie powstającą inwestycję Forum Wola. Z naszego artykułu dowiesz [...]

PowierzchniaMieszkania:31.07 - 117.85 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 6 950 zł/mkw

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Puławska 111

InwestycjaInwestycja:Puławska 111

DeweloperDeweloper:ECC Real Estate Sp. z o.o.

PUŁAWSKA 111 To nowy luksusowy Apartamentowiec,  zlokalizowany w sercu Starego Mokotowa, w sąsiedztwie parku Arkadia oraz XVIII-wiecznego Pałacu Królikarnia przy ulicy Puławskiej 111a w Warszawie. Budowa inwestycji została zakończona w lipcu 2011.   INWESTYCJA Budynek stanowi połączenie elementów [...]

PowierzchniaMieszkania:140.8 - 145.5 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 12 tys. zł/mkw

Apartamenty Nowe Bemowo

InwestycjaInwestycja:Apartamenty Nowe Bemowo

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

APARTAMENTY NOWE BEMOWO – Powiew Nowoczesności   Ukształtowana zabudowa dzielnicy zapewnia miejski charakter Osiedla, a rozwijająca się infrastruktura okolicy niesie za sobą liczne udogodnienia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Proste bryły budynków wkomponowane w zagospodarowane otoczenie [...]

PowierzchniaMieszkania:33.81 - 103.36 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:-

Mozaika Mokotów

InwestycjaInwestycja:Mozaika Mokotów

DeweloperDeweloper:Layetana Developments Polska Sp. z o.o.

Mozaika Mokotów to osiedle położone w rewitalizowanej, nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, przy ulicy Cybernetyki. Jego lokalizacja zapewnia mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta i bliskość jednego z największych warszawskich centrów handlowych, a zarazem szybki dostęp [...]

PowierzchniaMieszkania:37 - 151.8 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 6 314 PLN

Osiedle Ludwinów

InwestycjaInwestycja:Osiedle Ludwinów

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Ludwinów – Dom, cisza, spokój, funkcjonalność i nowoczesna architektura To wszystko znajdziecie Państwo w wyjątkowym miejscu na zielonym Ursynowie, z dala od miejskiego zgiełku, a jednak w lokalizacji zapewniającej swobodny dostęp do Centrum miasta.     W Warszawie przy ul. Gawota, [...]

PowierzchniaDomy:220.74 - 265.99 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursynów

Cena za m2Cena:-

Lubczykowa Góra

InwestycjaInwestycja:Lubczykowa Góra

DeweloperDeweloper:Trust S. A.

Lubczykowa Góra to najwyżej położone na mapie osiedle w mieście. Nowoczesne domy jednorodzinne, funkcjonalna przestrzeń wewnątrz to nie lada zalety inwestycji.   Do wyboru dwie powierzchnie użytkowe domów: 143,2 m2 oraz 162,4 m2 z garażem.   Domy zbudowane zostały w systemie quattro, w najnowszej [...]

PowierzchniaMieszkania:158.9 - 159 m2

LokalizacjaLok.:Poznań - Stare Miasto

Cena za m2Cena:3589 - 3778

Zacisze Kordiana III

InwestycjaInwestycja:Zacisze Kordiana III

DeweloperDeweloper:Grupa Matejek

Inwestycja Zacisze Kordiana III, zlokalizowana na Podgórzu Duchackim, ul. Kordiana, została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2018 roku.   Cały projekt składa się z 94 nowych mieszkań. Budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.    Mieszkania [...]

PowierzchniaMieszkania:36.1 - 62 m2

LokalizacjaLok.:Kraków - Podgórze

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Stare Żerniki

InwestycjaInwestycja:Stare Żerniki

DeweloperDeweloper:West Invest Company Sp. z.o.o.

Stare Żerniki to  nowoczesna, nawiązująca do klasyki, niska zabudowa, która pozwala na wygodne życie z dala od zgiełku centrum miasta.   Projekt zakłada powstanie 17 nowych mieszkań. Blok posiada 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem, bez kondygnacji podziemnych. Na osiedlu przewidziano 20 naziemnych [...]

PowierzchniaMieszkania:28.1 - 76.2 m2

LokalizacjaLok.:Wrocław - Fabryczna, Żerniki

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

Rezydencja Maślicka

InwestycjaInwestycja:Rezydencja Maślicka

DeweloperDeweloper:Wrocław Investment Sp. z o.o. Sp. k.

W Rezydencji Maślicka powstanie 30 apartamentów, położonych tylko 9,4 km od centrum Wrocławia.   Budynek 3 kondygnacyjny, z garażem podziemnych, oddany do użytku zostanie w IV kwartale 2018 roku.     Dla mieszkańców przewidziano miejsca postojowe w garażu podziemnym, ogródki bądź balkony [...]

PowierzchniaMieszkania:36.09 - 89.22 m2

LokalizacjaLok.:Wrocław - Fabryczna, Stabłowice

Cena za m2Cena:Informacja dostępna w Biurze Sprzedaży

1 2 3 4 5 6 7 .... 129 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - FIRST MINUTE

Kostuchna Park

Kostuchna Park sp. z o.o.

Kostuchna Park

(Katowice)

rozpoczęcie sprzedaży:

Kwiecień 2018

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Osiedle Rodzinny Gaj

Wrobud Sp. z o.o.

Osiedle Rodzinny Gaj

(Wrocław)

pozostało ofert: 2

Sprawdź inne inwestycje:

Puławska 111 (Warszawa)oferty: 2

Osiedle Franciszkańskie (Katowice)oferty: 5

Stare Żerniki (Wrocław)oferty: 8

Rezydencja Maślicka (Wrocław)oferty: 6

Lubczykowa Góra (Poznań)oferty: 1

zobacz wszystkie inwestycje (13) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl