Nowe mieszkania - Artykuł - Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

NoweMieszkania.pl

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Zielone osiedla – chcemy mieszkać blisko przyrody!

Fot. www.ekopark.pl

Czynnikiem, który coraz częściej stanowi o atrakcyjności danej inwestycji deweloperskiej, jest najbliższa okolica osiedla. I nie chodzi tu tylko o infrastrukturę – chodzi o bliskość przyrody!

Niezaprzeczalnym trendem deweloperskim, który stopniowo staje się jednym z podstawowych kryteriów stanowiących o atrakcyjności inwestycji, jest budowanie nowych mieszkań w zielonym otoczeniu i w pobliżu przyrody – w pobliżu parku, lasu czy zbiornika wodnego. Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że aby zachęcić potencjalnego nabywcę do kupna lokalu, należy zapewnić mu możliwie najlepsze warunki zamieszkania. A do tych, bez wątpienia, zaliczyć można między innymi zieloną, spokojną i cichą okolicę. Wiedzą o tym przede wszystkim rodzice, którym zależy na tym, aby móc wyjść na długi spacer z pociechami i nie musieć przedzierać się z wózkiem przez miejską dżunglę. Wiedzą o tym także osoby aktywne fizycznie, które potrzebują odpowiedniej przestrzeni, aby móc pobiegać lub pojeździć na rowerze. Wiedzą o tym w końcu wszyscy ci, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą lub chociażby jego namiastkę.

W pobliżu lasuWiększość inwestycji mieszkaniowych realizowanych w pobliżu lasów czy rezerwatów przyrody wychodzi naprzeciw sielskim marzeniom potencjalnych nabywców (o oknach z widokiem na zieleń drzew czy o rodzinnej rekreacji – rowerowych wycieczkach, spacerach, piknikach – dostępnej tuż za rogiem). Takie udogodnienia były zazwyczaj dostępne tylko tym osobom, które zdecydowały się na kupno domu na obrzeżach. Dzisiaj, gdy miasta pochłaniają także tereny niegdyś uznawane za peryferyjne, w obrzeżnych dzielnicach bogatych w zieloną przestrzeń buduje się bloki lub domy wielorodzinne.

Taką inwestycją jest „Osiedle przy Lesie” na warszawskim Wawrze – tuż przy Lesie Rembertowskim i Rezerwacie Przyrody im. Jana III Sobieskiego – czy osiedle „Na Skraju Lasu” w poznańskiej dzielnicy Naramowice (w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Żurawiniec”). Alternatywą dla lasów, których w miastach nie jest przecież zbyt wiele, są właśnie rezerwaty przyrody, parki czy niezagospodarowane jeszcze łąki. Ważne jest przede wszystkim to, aby osiedle wpisywało się w zielony krajobraz pozbawiony wysokiej zabudowy mieszkalnej czy biurowej, centrów handlowych czy głośnych i zakorkowanych ulic.

Nowy nurt – inwestycje nad rzekąDeweloperzy idą jednak nieco dalej – na sąsiedztwie lasu czy parku wcale się nie kończy. Najbardziej pożądane są takie tereny, które sąsiadują ze zbiornikiem wodnym lub rzeką. Akwen staje się elementem, wokół którego powstaje koncepcja osiedla. Za przykład może tutaj posłużyć osiedle „Olimpia Port” wznoszone we Wrocławiu – położone nad rzeką Odrą, w pobliżu dużego parku miejskiego. Nadodrzańskie bulwary, marina oraz promenada, które tu powstaną, z pewnością wyróżnią tę część miasta. Kluczem do sukcesu takich inwestycji jest właśnie wykorzystanie naturalnego potencjału miejsc znajdujących się nieraz w niedalekiej odległości od centrum miasta.

Z dala od lasu, lecz nadal zielonoNawet w przypadku inwestycji, którym – na przykład ze względu na usytuowanie w pobliżu wzniesionych już budynków – daleko do miana zielonej enklawy, da się zauważyć dbałość deweloperów o to, aby nowo wybudowane osiedle było zielone i przyjazne. Coraz rzadziej spotkać można się z niechlubnymi praktykami inwestorów, w wyniku których nowe osiedla – już po skończeniu inwestycji – wyglądają stale jak plac budowy. Nieodłącznym elementem powstających budynków stają się balkony, tarasy czy ogródki; także przestrzeń wspólna zaprojektowana jest tak, aby służyła wszystkim mieszkańcom. Na nowych osiedlach sadzi się krzewy i drzewa, sieje trawniki, z rozmysłem wprowadza się obiekty małej architektury (ławki, place zabaw). Deweloperzy wiedzą już zatem, że otoczenie osiedla jest nie mniej ważne od atutów samych budynków.

Cisza, spokój, problemy z komunikacją?Osoby, które zakupią mieszkanie w zielonej lokalizacji (blisko lasów, łąk czy zbiorników wodnych) – a więc często, nie da się ukryć, na obrzeżach; nierzadko niemalże pod miastem – w tak zwanym pakiecie otrzymają oczywiście sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz ciszę i spokój. Wadą kupna lokali mieszkaniowych w takich inwestycjach bywa odległość, jaka dzieli wybraną dzielnicę od centrum miasta. Nie jest to jednak reguła – wiele zależy od tego, jak działają połączenia komunikacji miejskiej. Decyzja o kupnie mieszkania poprzedzona być powinna rzetelnym rekonesansem – warto zawczasu zweryfikować zapewnienia dewelopera, który często (obok zielonej, spokojnej okolicy)zapewnia także doskonały dojazd do centrum miasta.

Tym, na co powinni zwrócić uwagę wszyscy kupujący mieszkanie, którym zależy na ciszy, spokoju i zielonej okolicy, warto poradzić, aby – koniecznie przed zakupem – upewnili się, w jaki sposób sąsiadujące z osiedlem tereny mogą się zmienić w ciągu najbliższych lat. Niestety nie mamy pewności, że obszar, który dzisiaj jest pustą, zieloną łąką, za kilka lat nie stanie się kolejnym osiedlem.
Data publikacji: 17.11.2014

Zobacz również

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Wymarzony dom- wynająć, kupić czy wybudować?

Własny dom to marzenie każdego z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania czy budowę domu, warto wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Przedstawiamy porównanie trzech opcji: wynajmu, kupna oraz budowy.

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Dzielnice Warszawy – gdzie warto kupić mieszkanie?

Rozmyślając o kupnie mieszkania, pierwszym kryterium wyboru czynimy z reguły lokalizację. Które dzielnice Warszawy warto brać pod uwagę i dlaczego? Przyjrzyjmy się rankingom popularności stołecznych dzielnic.

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla – bezpieczna enklawa czy snobistyczne getto?

Strzeżone osiedla na dobre wpisały się w miejski krajobraz. Mają służyć bezpieczeństwu mieszkańców, podnosić komfort życia. Jak się okazuje, sprzyjają także prestiżowi, a przy tym – ponieważ chodzi o pieniądze – wzbudzają sporo kontrowersji.

Bonusy od deweloperów, czyli jak złowić klienta

Prawa rynku są nieubłagane – aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta, należy zaoferować mu coś wyjątkowego. Wiedzą o tym doskonale deweloperzy, którzy prześcigają się w propozycjach bonusów i rabatów dla osób kupujących mieszkanie.

Inteligentny dom przyszłości – potrzeba czy moda?

Wyobraź sobie, że gdy się budzisz, Twój dom już nie śpi. Czuwa, gdy jesteś w pracy, a kiedy wracasz – jest gotowy na Twój powrót. W pełnej gotowości jest również podczas Twojego urlopu. Inteligentne domy – dla jednych zbędna fanaberia, dla drugich z kolei komfort, oszczędność i bezpieczeństwo – to chwilowa moda czy może oczywista konsekwencja rozwoju technologicznego?

Urządzamy mieszkanie – najnowsze trendy wnętrzarskie

Urządzanie mieszkania to ciężka praca koncepcyjna. Efekt końcowy to wypadkowa indywidualnych gustów i preferencji oraz – czy tego chcemy, czy nie – sezonowych trendów i mód. Urządzamy samodzielnie lub z pomocą architektów wnętrz, których usługi cieszą się coraz większym wzięciem.

Program „Mieszkanie dla Młodych”

Nowa inicjatywa rządu zacznie obowiązywać już na początku przyszłego roku i potrwa pięć lat. W tym czasie około 115 tysięcy osób skorzysta z dopłat do kredytów hipotecznych – szacuje się, że dopłaty wyniosą około 3,2 miliarda złotych.

Wyposażenie wnętrz

Inf Rynek pierwotny - nowe mieszkania i domy Wszystkich artykułów: 1235

Stacja Nowy Ursus

InwestycjaInwestycja:Stacja Nowy Ursus

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

STACJA NOWY URSUS - użytkowanie wieczyste   STACJA NOWY URSUS to nowoczesne osiedle zlokalizowane w idealnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, który jednocześnie posiada wszystkie zalety mieszkania w zacisznej okolicy. W pobliżu inwestycji znajdują się tereny rekreacyjne takie jak park Czechowicki [...]

PowierzchniaMieszkania:31.61 - 90.14 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Ursus

Cena za m2Cena:od 6 200 zł/mkw

Villa Nobile

InwestycjaInwestycja:Villa Nobile

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wilanów nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie – nic w tym dziwnego, Wilanów to szczególnie atrakcyjna część Warszawy. Jedną z nowo powstających inwestycji jest Villa Nobile – jeśli poszukujesz swoich wymarzonych czterech kątów, może być to właśnie [...]

PowierzchniaMieszkania:27.7 - 139.63 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wilanów

Cena za m2Cena:od 6 600 zł/mkw

Forum Wola

InwestycjaInwestycja:Forum Wola

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Wola nowe mieszkania i apartamenty powstają w niezwykle dynamicznym tempie. Nic w tym dziwnego – lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna i ma wiele atutów. Jeśli Ty także rozważasz kupno mieszkania na Woli, rozważ koniecznie powstającą inwestycję Forum Wola. Z naszego artykułu dowiesz [...]

PowierzchniaMieszkania:31.07 - 117.85 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wola

Cena za m2Cena:od 6 950 zł/mkw

Osiedle Kameralne

InwestycjaInwestycja:Osiedle Kameralne

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

W dzielnicy Warszawa Bemowo nowe mieszkania i apartamenty powstają niezwykle dynamicznie – to zrozumiałe, gdyż Bemowo jest bez wątpienia atrakcyjną częścią Warszawy. Jedną z inwestycji, która została niedawno oddana do użytkowania, jest Osiedle Kameralne (etap VIII) – jeśli szukasz w Warszawie mieszkania [...]

PowierzchniaMieszkania:61.16 - 96.07 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 700 zł/mkw

Young City 2

InwestycjaInwestycja:Young City 2

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Young City II to powstające osiedle mieszkaniowe, które podsumować można dwoma słowami: „nowoczesność” i „dynamika”. Dla młodych i dynamicznych osób, zastanawiających się nad tym, gdzie zamieszkać na Bemowie w Warszawie, jest to idealna propozycja. Dlaczego? – Nasza redakcja spieszy z odpowiedzią!   Nowe [...]

PowierzchniaMieszkania:32.45 - 85.95 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Bemowo

Cena za m2Cena:od 6 600 zł/mkw

Młody Wilanów

InwestycjaInwestycja:Młody Wilanów

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

Chcesz zamieszkać w prestiżowej, zacisznej i zielonej okolicy? Z pewnością bierzesz zatem pod lupę nowe mieszkania Warszawa Wilanów! Przyjrzyjmy się jednej z nowo powstałych inwestycji, szczególnie atrakcyjnej pod wieloma względami – Młodemu Wilanowowi.  Młody Wilanów to nowa warszawska inwestycja [...]

PowierzchniaMieszkania:29.54 - 80.62 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Wilanów

Cena za m2Cena:od 6100 zł/m2

Bartycka Residence III BIS

InwestycjaInwestycja:Bartycka Residence III BIS

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Zastanawiasz się, gdzie zamieszkać na Mokotowie w Warszawie? Sprawdź, co oferuje inwestycja Bartycka Residence III, w której czekają na przyszłych lokatorów nowoczesne i komfortowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu! Bartycka Residence III to inwestycja, w której powstają nowe mieszkania Warszawa. [...]

PowierzchniaMieszkania:32.71 - 119.79 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:od 8300 zł/mkw

Mila Baltica

InwestycjaInwestycja:Mila Baltica

DeweloperDeweloper:ROBYG S.A.

POZNAJ MILA BALTICA   Kuluarowy charakter inwestycji uzyskano dzięki niskiej, kameralnej zabudowie. Szlachetne materiały wykończeniowe, lobby z portierem oraz udogodnienia budują prestiż osiedla. Elewacja biała z użyciem cegły z futurystycznymi pasami zostanie doceniona przez wszystkich, lubiących [...]

PowierzchniaMieszkania:32.9 - 94.77 m2

LokalizacjaLok.:Gdańsk - Zaspa

Cena za m2Cena:6 900 zł

Osiedle Primo

InwestycjaInwestycja:Osiedle Primo

DeweloperDeweloper:PROFBUD

Można urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą. Można zrobić wszystko, by nią zostać. Można podążać jej śladem lub samemu zająć miejsce na pierwszym planie. Niektóre role wyznacza nam życie, inne powinniśmy napisać sobie sami.   Osiedle Primo – pierwszoplanowy wybór na mapie zmieniającej się Łodzi. To [...]

PowierzchniaMieszkania:31.09 - 104.79 m2

LokalizacjaLok.:Łódź - Śródmieście

Cena za m2Cena:-

Osiedle Bluszczańska II

InwestycjaInwestycja:Osiedle Bluszczańska II

DeweloperDeweloper:APM Development sp. z o.o.

Osiedle Bluszczańska to zespół mieszkaniowy, który powstanie w zielonej części najbardziej prestiżowej warszawskiej dzielnicy. Mokotów to dzielnica z tradycjami, która od lat zachowuje swój wyjątkowy charakter, dominują tu rozległe tereny parkowo-rekreacyjne i kameralna niska zabudowa.   Osiedle [...]

PowierzchniaMieszkania:50.94 - 87.06 m2

LokalizacjaLok.:Warszawa - Mokotów

Cena za m2Cena:7 950 zł/mkw

1 2 3 4 5 6 7 .... 124 Następna

Aktualności filmowe

Oferty - nowe mieszkania i domy

Nowe mieszkania - FIRST MINUTE

Osiedle Primo

PROFBUD

Osiedle Primo

(Łódź)

rozpoczęcie sprzedaży:

Luty 2018

Nowe mieszkania - LAST MINUTE

Bartycka 85

APM Development sp. z o.o.

Bartycka 85

(Warszawa)

pozostało ofert: 10

Sprawdź inne inwestycje:

Osiedle Bluszczańska II (Warszawa)oferty: 8

Mila Baltica (Gdańsk)oferty: 6

Osiedle Kondratowicza (Warszawa)oferty: 4

Puławska 111 (Warszawa)oferty: 2

zobacz wszystkie inwestycje (5) »

Aktualności

Belleville inspirowany Francją

Belleville inspirowany Francją

To inwestycja o niewątpliwych walorach estetycznych i wysokiej funkcjonalności. Postawiono tu na połączenie atrakcyjnej i dogodnej lokalizacji (...)

przeczytaj cały artykuł

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Dmowskiego 19 - nowoczesność wśród zieleni

Inwestycja powstaje aktualnie we Wrocławiu, na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Romana Dmowskiego 19. Lokalizacja w samym centrum miasta to doskonała (...)

przeczytaj cały artykuł

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja Miasto Moje

Inwestycja znajduje się na Żeraniu, przy ul. Marywilskiej 58 (10 km od centrum Warszawy). Obiekt jest realizowany przez dewelopera Ronson Development (...)

przeczytaj cały artykuł

Aura Sky

Aura Sky

To ciekawa inwestycja z nowoczesną, modernistyczną architekturą z dużymi przeszkleniami i ogromnymi oknami, pozwalającymi podziwiać piękną okolicę. (...)

przeczytaj cały artykuł

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Zawiła, Kraków, Kliny to nowa inwestycja położona w stolicy Małopolski

Kraków i dzielnica Kliny to wprost idealne miejsce do zamieszkania wraz z rodziną. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie (...)

przeczytaj cały artykuł

Warto wiedzieć

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

www.nowemieszkania.pl 2013 Imedia Group 03-918 Warszawa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14, fax. 22 616-07-17 biuro@nowemieszkania.pl